Полтавцям нагадують правила безпечної поведінки на воді

Сезон купань стартував. Відтак і небезпека на воді. Рятувальники міста говорять, - перший місяць літа найризикованіший. Саме в цей час жертв водойм найбільше. З початку року на річках, озерах і ставках області загинуло вже 17 людей.

- Пляжний сезон у розпалі. 11 година. Третій міський пляж Полтави, містяни вже починають сходитися, рятувальники ж не перестають пильнувати.

Сергій Жорник, водолаз-рятувальник:

- Патрулюємо кожен день, двічі-тричі на день, в залежності від насичення пляжу. Патрулюємо акваторію річки Ворскла в межах міста. 

Водолаз-рятувальник Сергій Жорник говорить, - нещодавно був випадок, що ледь не втонула жінка. 

Сергій Жорник, водолаз-рятувальник:

- Був патруль поруч з цим місцем і вона допомагала допомоги і їй надали вчасно допомогу. 

Про небезпеку на воді знає не з чуток водолаз Михайло Білаш. У цій професії шість років. Розповідає, - переважно люди тонуть у нетверезому стані. 

Михайло Білаш, водолаз-рятувальник:

- Небезпечніший час - це, коли люди ближче до вечора підпивають спиртні напої і починають у нетверезому вигляді лізти купатися. 

Ось тут у рятувальному човні все необхідне для допомоги людині, яка тоне. 

- Спорядження для рятування людини - це круг рятувальний і «кінець олександрова», є водолазне спорядження, якщо людина пішла під воду, щоб максимально швидко її дістати і надати першу медичну допомогу.

Щоб врятувати людину потрібно три -чотири хвилин, загалом все залежить від того, наскільки відоме її місцезнаходження.

- Мотузка ця призначена для того, щоб водолаз, який забезпечує спуск керував водолазом, який працює під водою. За допомогою сигнальних рухів, він керує водолазом вправо, вліво, прямо, стій на місці. 

Полтавці ж говорять, - впевнені у своїх силах, потонути не бояться. 

- Скільки себе пам’ятаю, скільки і плаваю. Запливаю скільки хочу, дуже гарно плаваю і відчуваю себе у воді, як риба. 

- Зараз плаваю не професійно, але у дитинстві займалася до підліткового віку тому в принципі впевнена у собі. Запливаю далеко, але не ниряю далеко. 

- Взагалі ще не плаваю тому що холодно плавати. 

Щоб не потонути потрібно дотримуватися простих правил, - зауважують рятувальники. 

Михайло Білаш, водолаз-рятувальник:

- В межах міста Полтава немає таких крутих поворотів, де водовороти є і тому подібне. Забороняється запливати за буї, які зараз знаходяться на території пляжу. Не раджу перепливати через річку, плигати з дерев, крутих берегів. 

Окрім правил, - наголошують рятувальники, - пам’ятайте, краще - не ризикувати.