Як правильно та корисно засмагати на сонці - поради лікарів

Полюбляєте довго засмагати на сонці? Готуйтеся тяжкі наслідки долати. Сонячні опіки чи не найбільша проблема у літній сезон. Лікарі говорять, - це запалення шкіри, викликане надмірною дією ультрафіолетового випромінювання сонця. Небезпечний перший і другий ступінь опіків. 

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- Перший - це опік еритема покрасніння, а другий опік - це коли з являються пухирці - це досить важкий стан, особлива, коли велика площа задіяна це ряд порушень - порушення терморегуляції, порушення кровообігу, можливо, інфікування. 

В залежності від площі опіків можуть бути і різні наслідки. 

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- Можуть бути спровоковані хронічні розлади, а може маскуватися гострий період захворювання, особливо важливо це при схильності людини до уражень серцево-судинної системи, церебно-воскулярної зони.

Якщо «засмагли на славу», мерщій отримувати першу невідкладну допомогу. А це в першу чергу - сховатися у прохолодне місце, але таке, щоб не допустити переохолодження, наприклад, під кондиціонер, бо можливе навіть і запалення легенів. 

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- При опіках шкіри є ще правило таке, що тієї шкіри не можна торкатися брудними руками, особливо, коли це опік другого ступеню і вже є пухирці і відкривається площа для інфікування.  Людину, як правило, треба огорнути у чисте -це може бути бинт, марля, чисте простирадло і все ж таки варто звертатися за допомогою. 

Лікар радить, - з 9 по 17 годину не перебувати по можливості на сонці, адже зараз збільшилася його активність. А якщо хочете засмагати у цей період, то не більше 20 хвилин на добу.