На Полтавщині незабаром почне працювати екобус

Проблема грамотної утилізації ртутних ламп, термометрів та батарейок давно турбує людей Полтавщини. Тому обласна рада у Диканьці провела семінар «Екобус для громад Полтавщини», на якому представникам місцевого самоврядування презентували проект щодо курсування відповідного транспорту, який їздитиме по всій області й збиратиме відходи такого типу. Головна мета цього проекту - це навчити людей правильно поводитися з токсичними відходами та побачити чи готові громади співпрацювати в цьому напрямку, - розповідає голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Наше завдання обласної ради, так як ми його й бачили - транспортування і здача небезпечних відходів, тим організаціям яким цим займаються відповідно до ліцензії. Ми надаємо автобус - екобус. Громади сплачують за дорогу, берем Диканьку, наприклад, і за відходи ми сплачуємо 50 на 50. Привчити людей, що батарейку потрібно не викидати у смітник, а приносити саме в той пункт, де збирають.

Кожен житель села чи міста у визначений час зможе прийти й здати використані батарейки, лампи та непрацюючі термометри на утилізацію. Для фізичних осіб послуга буде безкоштовною. Самі ж громади чекають, що найближчим часом екобус вже курсуватиме їхніми селами, адже попит величезний. 

Оксана Мельник, еколог Мачухівської сільської ради:

- З квітня місяця 2020 року був перший приїзд. Ми об’явили і прийшли мешканці села Мачухи і провели збір небезпечних відходів. Ну плануємо й надалі співпрацювати. Чекаємо в наших селах екобус.

Сам екобус за вартістю вийшов дешевшим, ніж планувалося. Він працюватиме у всіх районах, але в пріоритеті залишаються ОТГ, - повідомляє начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Ірина Березова.

Ірина Березова, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради:

- Ми плануємо почати роботу екобуса з наступного тижня. Економічно доцільно і ефективно буде, якщо екобус в один день буде їхати ціленаправлено в одну громаду.

Утилізація небезпечних відходів, зібраних екобусом, здійснюватиметься лише на спеціалізованих підприємствах. Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький переконаний, що співпраця з громадами буде взаємовигідною.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Ми надаємо майданчик, тобто екобус. Громади забезпечують інформаційною підтримкою населення. Я переконаний, що у нас все вийде і вже буквально з наступного місяця екобус буде функціонувати по своєму маршруту.

Графік руху екобуса зараз у розробці. Його обласна рада повідомить згодом.