Які напої вживати під час спеки

Вода, сік чи газовані напої? А може навіть чай чи кава? Питний режим влітку у період спеки для гарного почуття - чи не на першому місці. У цей час кількість рідини, необхідної людині повинна збільшуватись, - зазначає лікар-терапевт Андрій Дзюба. 

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- Вивільняється рідина з нас не лише через піт, а й через дихання і ми повинні як більше брати рідини. Якщо загальна норма два літри то ця кількість може зрости. 

Найкорисніше пити під час спеки - воду! І навіть не газовану, а столову, а ще фреш сік або зелений чай. Інші напої лікар не радить. 

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- Не той сік, який ми можемо у крамниці взяти у пакетиках яскравих, красивих його пити не варто від того може бути більше шкоди чим користі, особливо, солодку воду пити не варто. Колораж збільшується, компенсації рідини мінімум. Тому звичайно столова вода, фреш сік може бути розбавлений тією ж столовою водою. 

Як не дивно, але від зневоднення організму рятують не прохолодні напої, як всі звикли вважати, а кімнатної температури. Адже можна обморозити слизову горла та захворіти.

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- Навіть крамниці пропонують охолоджену воду із морозильних камер, холодильників - це не зовсім правильно, адже, ми не адаптовані до того, щоб їсти кригу, ми адаптовані до того, щоб їсти те, що має температуру оточуючого середовища і пити холодну воду, крижану шкідливо. 

Лікар радить, - перш за все, вживайте такі напої, які вам до душі, але памятайте різконольорові газовані напої від спраги не рятують, не насичують організм рідиною і псують фігуру.