У Полтаві відбулись урочистості з нагоди Дня фермера

Земельні питання: земельний кодекс, згідно з яким, не передбачено фізичним особам мати землю на праві постійного користування, проблема рейдерства та не отримання кредитів фермерами.Такі питання обговорили на урочистостях до Дня фермера у Полтаві. Там кращі представники галузі отримали почесні грамоти та нагороди. Нагадаємо, цього річ День фермера святкують вперше. Після нагородження одразу перейшли до обговорення проблем.

Василь Бурлака, голова Асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини», віце-президент фермерів України:

- Громадяни, які одержали від держави у 90 -х 2000-х роках земельні ділянки у постійне користування. Ще тоді законодавство надало можливість одержувати у постійне користування до ста гектарів сільськогосподарських, земельні ресурси у той час не були дефіцитом, але був супротив голів сільських рад, керівників районів, адміністрацій, всі, хто реально бажав її отримати.

Голова Асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини», віце-президент фермерів України Василь Бурлака розповів: є проблеми із реєстрацією землі. 

Василь Бурлака, голова Асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини», віце-президент фермерів України:

- Вони очолюють офіційно зареєстровані сільські господарства. Сьогодні у більшості випадків не всі ці господарства міцно стоять на ногах, їх земельний пай був здебільшо поповнений за рахунок оренди земельних паїв, земельних ресурсів, які використовують. Є різні від 5 і до 1000 гектарів. Проблеми земельної групи у цієї сфери є. По-перше, виникає безліч питань щодо долі землі, яка колись була передана у постійне користування, прийнятий у 2001 році новий земельний кодекс не передбачав можливості фізичним особам мати землю на праві постійного користування. Мало того, перехідні положення цього кодексу встановлював обов’язок постійних користувачів у певний строк переоформлювати договір про оренду. 

Інші присутні на урочистостях теж зауважили про проблемні питання аграріїв, адже, пріоритет на сьогодні розвивати, а не знищувати господарства, потрібно повернути ПДВ, а також доопрацювати програму розвитку фермерства в області. 

Олег Слизько, голова Полтавської районної громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників Відродження Полтавщини»:

- У нас повинен фермер, як у всіх цивілізованих державах, бути основою. На сьогоднішній день ми бачимо відкрите в Україні протистояння агрохолдингів і фермерських господарств. Фермери не хочуть знищення агрохолдингів і ми розуміємо, що повинен бути бар’єр. Тому що таких наявних фінансів як уагрохолднигів немає у фермерів.

Віктор Галич, перший заступник голови Асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини:

- Ми бачимо за собою сили, бо ми живемо не тільки своїми проблемами, а й живемо проблемами села. Хочемо, щоб наше село жило, щоб жила наша країна, щоб наші діти жили у нормальній країні.

Аграрії зазначили: фермерство - це спосіб життя особливих людей, які не мислять себе без землі. Приємно , що з’явилося нове для країни професійне свято.

Володимир Ярошенко, фермер Семенівського району:

- Це приємно, що таке свято, що нас визнали як клас суспільства, як працівників цієї країни. У мене одне з перших господарств в Україні, яке взяло паї в оренду. 

Катерина Скрильник, керівник фермерського господарства «Фортуна 2015»:

- Цю сферу намагаємося і розвивати і вивчати. Це наша культура, Україна - це аграрна країна і цю сферу діяльності потрібно розвивати. Розпочинала з 10 га землі зараз у мене є 62 гектара землі, маємо працюючих, хочу зайнятися вівчарництвом.

Також відбулись урочистості з нагоди Дня фермера і у районах області. 

Нагадаємо, нині на Полтавщині зареєстровано 2400 фермерських господарств.