22 червня в Україні вшановують пам’ять жертв війни

У День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни символічне значення набувають місця пов’язані з подіями минулого. Одним із головних монументів, який нагадує полтавцям про війну 1939-1945 років є Меморіальний комплекс солдатської слави. Тут уже 51 рік відбуваються урочистості, лягають квіти до підніжжя. Цю місцевість для комплексу обрали невипадково, - розповідає менеджер агенції креативного туризму Анастасія Городчаніна.

Анастасія Городчаніна, менеджер агенції креативного туризму:

- Концентраційний табір «Дулаг 151» і в безпосередній близькості до нього ми мали пересильницький табір. В першому знаходилось від 5 до 15 тисяч військових полонених, в другому - від однієї до 6 тисяч. Також ми маємо територію старого міського кладовища, тобто там, де у нас «Спорт лайф», там мали і протитанкові рови.

Колись на цьому місці розташовувалося й міське кладовище. Розстрілювали як мирне населення, так і військовополонених, - зазначає експерт. Також на цій території знаходилася Вознесенська церква, яку розібрали приблизно у 1962 році.

Анастасія Городчаніна, менеджер агенції креативного туризму «Феєрверк мрій»:

- У 27 школі у нас український Червоний Хрест мав лікарню для військовополонених. І там було також лобне місце, в якому стояли шибениці на 5 осіб. І в перші дні, там були перші повішення чотирьох полтавців, які порушили наказ про те, що не можна збиратися більше трьох.

Авторами ідеї створити Меморіальний комплекс солдатської слави виступила група полтавських скульпторів і архітекторів, серед яких Лев Вайнгорт, Ігор Мезенцев, Георгій Кислий. В центрі меморіалу - тригранний обеліск з граніту висотою 22 метри. Поруч - шестиметрова фігура воїна. Біля підніжжя монументу палає Вічний Вогонь, який привезли з Києва з могили невідомого солдата та запалили у день відкриття 1969 року. Варто пам’ятати, що практично вся площа - це поховання більш ніж трьох тисяч людей, - зазначає експерт. Тому до нього треба ставитися з особливою повагою не тільки в пам"ятні дати, а щодня і щохвилини.