Справа полтавця Миколи Кошового: рішенням суду встановлено факт трудових відносин між чоловіком та приватним підприємством

В Октябрському районному суді Полтави відбулося судове засідання у справі інваліда другої групи Миколи Кошового. Позивач - його мати Ангеліна Кошова. Відповідач - Приватне підприємство «Лір», яке займається будівництвом. Нагадаємо, 27 лютого 2019 року полтавець Микола Кошовий - працівник ПП «ЛІР», за словами матері, під час будівельних робіт випав з п’ятого поверху. Мати травмованого хлопця нині вимагає від представників «ЛІРа» внесення змін до трудової книжки, а хлопець отримав виплати.

Ангеліна Кошова, позивач, мати Миколи Кошового:

- Доказавши, що Кошовий Микола Анатолійович дійсно працював на будівництві з 8-17 підпорядковувався правилам внутрішньо трудового договору їхнього і в даний час пройшли суди Полтавського окружного, Полтавського апеляційного, Харківського апеляційного, Київського Верховного суду, які винесли рішення на те, що Кошовий Микола Анатолійович дійсно працював на приватному ПП «ЛІР», підпорядковувався їхнім правилам. 

ПП «ЛІР» продовжує відстоювати свою позицію. Вони говорять, - трудових відносин не було, тобто, Микола Кошовий виконував будівельні роботи на власний ризик за завданням замовника на основі цивільно-правових відносин. 

Денис Репало, представник ПП «ЛІР»:

- З урахуванням того,що сторони попередньо досягли домовленості працювати на умовах цього договору ми заперечуємо позицію Кошового про наявність трудових відносин. Вважаємо, що відносини мали цивільно-правовий характер і це фактично у нас є предметом спору у суді. Сьогодні у судовому засідання планувалося завершення його і перехід до стадії судових дебатів, постановлення рішення на стадії першої інстанції. 

Суд перейшов до дослідження письмових матеріалів, після - відбулися судові дебати. 

Рішенням суду позов Миколи Кошового до ПП "Лір " про встановлення факту трудових відносин задоволено, у зустрічному позові ПП "Лір" відмовлено. Рішення набуває чинності після спливу строку на його оскарження, а це протягом 30 календарних днів, після цього повинні бути внесені зміни у трудову книжку позивача.