COVID і ситуація з транспортом: полтавці не можуть дістатись до роботи, а на водіїв складають протоколи

Черги на зупинках та нерентабельні перевезення. Полтавці скаржаться - у зв’язку із відновленням більш жорстких санкцій карантину і обмеженням кількості пасажирів у салоні, не можуть вчасно дістатися на роботу, додому та даінде. Згідно з постановою Кабміну, від 17 червня в міських автобусах або маршрутках можна перевозити пасажирів тільки по кількості місць, задекларованих виробником даного автомобіля. Обов'якове й дотриманням маскового режиму водія та пасажирів. 

Чекають на зупинці хвилин тридцять-сорок транспорт ось ці полтавці. 

- Дуже проблематично. Важко виїхати, сидячі тільки місця і дуже тяжко добиратися, особливо, в ранковий час. Спізнююсь на роботу, не встигаю. Більше людей знаходяться чим в маршрутках в супермаркетах, у магазинах, а як впливатиме маршрутка - я не знаю. 

- Поки люди прибігли мені вже місця немає і знову чекає наступну маршрутку. Вчора, наприклад, я їхала на роботу, то було дві маршрутки, немає місць. Я ,напевно, півгодини чекала. 

- Транспорт належно не ходить, на Леваду завжди важко після дев’яти попасти і важко виїхати зранку з 8-9. 

- С ребенком выехать куда-то просто нереально в город. Количество мест в маршрутке, то есть все сидячие, я понимаю, что это меры , которые необходимы в данный момент, но количество транспорта желает быть лучшим. 

- Люди на работу едут, он берет сидячие места , просятся например, а на Ленина много людей встает и дальше он пустой едет, а люди, которым ехать на работу они ж то не сели, поэтому они и опаздывают. 

Страждають від санкцій і водії. Вони говорять, - попри збитки протиепідемічних заходів дотримуються, та заробітки зменшилися в половину. 

- Мені нічого ніхто не відшкодовує, заробітки впали. Ну на половину, тому що час пік не вивозиться зараз. 

- Ми розуміємо людей, їм важко і потрібно добиратися додому, з роботи. В половину, навіть більше, я б сказав би, ну якщо раніше ми перевозили в день 800 пасажирів, то зараз це чотириста. 

- Дуже багато і приходиться не брати, закривати двері, не впускати. Кондуктора теж потрібно ж годувати чимсь і зараз виходить, що водій виконує обов’язки кондуктора. 

Склали протокол за перевезення зайвих пасажирів у транспорті ось на цього водія. Говорить, - чекає рішення суду.

Юрій Васильович, водій:

- Люди під колеса мені кидалися, бо у тролейбуса була обірвана лінія на Оптиці, на Богдана вони кидалися під колеса, бо їм потрібно було додому. У мене були тільки сидячі місця. Зупинили і написали мені протокол. Які питання? Хто винен? Водій чи пасажири, які лізуть у транспорт.

Юрій Васильович говорить, - через зменшення заробітків жити стало неможливо, натомість про відшкодовування коштів ніхто і не думає. 

Юрій Васильович, водій:

- Якщо я не вийду на лінію я машину не справлю на ці гроші, якщо машина буде стояти. Коли був пік корона вірусу, стояла машина місяць мені ніхто дотації не дав. Впали заробітки на 50 відсотків , машину заправити - це на 600 гривень на цілий день + заплатити за маршрут - це все просто не рентабельно. На мій маршрут ніхто не виплачує компенсацію. 

У прес-службі міської ради коментують, - компенсації перевізникам міська влада виплачувати не збирається. 

Віталій Улибін, керівник прес-служби Полтавської міської ради:

- Не було такої програми. Наскільки мені відомо, перевізники навіть не зверталися з такими проханнями і нині немає таких програм по компенсації перевізникам. Не було жодних проектів рішень, які передбачали такі компенсаційні виплати. 

Тим часом, лікар-епідеміолог Андрій Байбарза Говорить, - жодні обмеження, в тому числі й кількості осіб у транспорті, не гарантують сто відсоткової ефективності. Всі протиепідеміологічні заходи працюють у комплексі. 

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України:

- Якщо буде людина хвора у транспорті, то буде він неї відбуватися зараження, справа у тому на скільки буде ефективною передача, скільки людей оця хвора заразить під час захворювання і виділення свого збудника. Це будуть врятовані життя через зменшення навантаження на систему охорони здоров’я. Будуть вивільнятися лікарі і вони зможуть ефективно надавати допомогу. 

Тим часом, полтавці у масках чекають якою ж за ліком маршруткою дістануться на роботу. А перевізники, зазнаючи збитків, - лаються з пасажирами, які не розуміють, що місця у транспорті зараз обмежені.