Як уникнути теплового удару - поради лікаря

На сонці засмагати - тяжкі наслідки не передолати. Один з них - тепловий удар. Це патологічний стан, що виникає раптово при тривалому впливі на організм високої температури повітря. Отримати його можна і поза літнім сезоном. Але саме з настанням спеки небезпека суттєво зростає. 

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- Це пов’язано, в першу чергу, з перебуванням під прямими сонячними променями, але і у затінку можна отримати перегрівання і підійти до теплового удару як такого, який може обернутися навіть шоковим станом, небезпечним для життя людини. 

Як наслідок теплового удару - температура, червоне тіло, спрага, прискорене дихання, головний біль, а ще навіть судоми та втрата свідомості, - говорить лікар-терапевт Андрій Дзюба. 

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- В першу чергу, страждає центральна нервова система і від того можуть бути запаморочення, втрата свідомості, порушуються функції життєвозабезпечуючі систему. Перестають адекватно, правильно працювати - це серцево-судинна система, дихальна. 

Щоб не трапилося теплового удару, - лікарі рекомендують притримуватись простих правил. 

Андрій Дзюба, лікар-терапевт 5 міської клінічної лікарні:

- У першу чергу уникати перегрівання за рахунок адекватного перебування чи то під прямим сонячним промінням, як що то є змушена ситуація чи то навіть у затінку, де немає належного провітрювання. Тобто, забезпечити собі комфортне середовище. 

Якщо ж на те пішло і виникло перегрівання потрібно переміститися в те середовище, де зменшується ризик перегрівання, знайти правильний одяг, тобто, світлі, легкі тканини, використовувати охолоджувальні елементи - пляшка з холодною водою або грілка з льодом та обов'язково пити воду.