27 червня свій день народження відствяткував Полтавський кадетський корпус

27 червня свій день народження відствяткував Полтавський кадетський корпус. Його історія почалася ще у далекому 1840 році. Він упродовж 79 років випускав кадетів. Серед яких - генерал, український художник Микола Ярошенко та художники Микола Бутович і Михайло Солодовський, а також один із засновників Міжнародного олімпійсього комітету та сучасного Олімпійського руху, генерал-лейтенант Олексій Бутовський. Та у 1919 році його було закрито під час захоплення Полтави. Пізніше, в 1941 році на його базі було створено Полтавське вище зенітне ракетне командне училище, яке працювало до 1995 року, поки  Кадетський корпус повністю не припинив свою роботу. На початку 2000-х будівлю було приватизовано, та згодом, Андрій Матковський, перебуваючи на посаді мера Полтави, ініціював процес повернення будівлі у комунальну власність міста. Зараз же будівля виглядає, м’яко кажучи, занедбаною, - говорить депутат міської ради Андрій Матковський: "Мені, як колишньому військовому, серце обливається від того,  що ми зараз бачимо"... 

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Для проведення реконструкції потребують дуже великих коштів, сотні мільйонів гривень. І за рахунок міського бюджету цього неможливо було зробити. І тому в свій час депутати декількох скликань проводили переговори з нашим Урядом,  з державою, для того, щоб держава допомогла у цьому.

Нарешті будівля отримала другий шанс на життя, її передали на баланс державної структури, а саме - судовій адміністрації, яка за декілька років повинна привести будівлю до ладу, - зауважує Андрій Матковський.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- На даний час закінчуються проектні роботи реконструкції цього приміщення. І я надіюся, що там ні коронавірус не будуть заважати, і за декілька років відбудеться реконструкція повна, суди переїдуть в це приміщення, буде будинок правосуддя, а місто отримає додаткове приміщення для дитячого садка.

Наостанок Андрій Матковський додає, - сподівається, що ніякі нові перепони не стануть на шляху до порятунку Кадетського корпусу і всі випускники, які закінчили Полтавське вище зенітне ракетне командне училище, зможуть знову зайти до рідних стін.