Реконструйований Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер планують відкрити цьогоріч у серпні

1 березня в Україні стартував національний проект «Велике будівництво». Серед 74-х об'єктів, визначених на Полтавщині, - реконструкція Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. 

Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру:

- Ідея створення такого об'єкту будувалась на тому що в області на третинному рівні має бути заклад, який би надавав допомогу хворим на серцево-судинні хвороби від операції до реабілітації. І виходив звідси здоровим.

Кардіодиспансер, - говорять медики, - як ніколи на часі. Стастистика серцево-судинних захворювань невтішна і в світі, і в Україні. На Полтавщина щороку реєструється 1600-1800 гострих інфарктів міокарду. Понад 24% випадків - летальні. Полтавський обласний кардіологічний диспансер після завершення реконструкції увійде у трійку медичних установ-лідерів у державі у боротьбі з цією недугою, - переконаний головний лікар Костянтин Вакуленко.

- Буде відділення ішемічної хвороби серця, відділення порушень серцевого ритму, реабілітації. Операційні. Блок реанімації та інтенсивної терапії на 16 ліжок.

Критеріями відбору об'єктів до національного проекту «Велике будівництво» були масштабність, комплексність, використання сучасних енергозберігаючих та новітніх будівельних технологій. Всім їм відповідає реконструкція Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру.

- Тут будуть складні інженерні системи, які допомагатимуть комфортно існувати і хворому, і лікарю. Реалізована спеціальна система теплопостачання і кондиціонування. Батарея буде і обігрівачем і кондиціонером. Крім того, тут реалізована система димовиділення, пожаротушіння, електронної черги. Система виклику "сестра-пацієнт". 

А ще палати підвищеної комфортності із душовими, спеціальні зручні для порятунку життя пацієнта ліжка. Тобто все, що повинно бути у сучасному закладі інтенсивної допомоги .Через коригування проєктної документації завершити об'єкт в 2019 році не вдалося. Нині все - на фінальній стадії.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА:

- Зараз завершені всі будівельні роботи. Плануємо щас налаштування всіх мереж, ліфтів, обладнання. Та поставка йде медичного обладнання.

Обладнання, до речі, закуповують в рамках спільного проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку із МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». 

Костянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру:

- Будуть змонтовані 2 сучасні ангеографи. Що дозволить втручання здійснювати при коронарній хворобі без затримок часу. Вже реалізована так звана навігаційна операційна система. Яка дозволяє оперувати хворих з порушеннями серцевого ритму. Ми стоїмо зараз біля комп»ютерного томографа з кардіопакетом, який скоро буде запущений в дію.

Чекати на відкриття, без перебільшень лікарні майбутнього - Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, залишилося недовго. Об'єкт планують відкрити вже у серпні 2020 року.