У Полтавській політехніці захистилися бакалаври архітектури і перший магістр міжнародної англомовної програми

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» захистилися бакалаври архітектури і перший магістр міжнародної англомовної програми. Це все відбувається з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, з використанням засобів індивідуального захисту, дотриманням соціальної дистанції. Студенти презентували комплексні архітектурні проєкти. Деякі з них присвячені житловим будинкам, револаризації закинутих полтавських промзон. Є роботи і для європейських міст. Три роботи розроблені за програмою міжнародного конкурсу по реконструкції території під мультикомфортний квартал у м. Сен-Дені у Франції. Одна з перших сміливців - студентка 4 курсу Навчально-наукового інституту архітектури та будівництва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Горбунова. Говорить, - перед виступом хвилювання є, хоча готувалася якісно і все знає.

Олена Горбунова, студентка 4 курсу ННІАБ Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

- Моїм дипломним проектом стала початкова школа у місті Сен-Дені (Франція). На виконання цієї роботи я витратила 3 місяці. Суть цієї роботи проектування нової сучасної початкової школи, яка поєднує між собою школу, дитячий садок та центр дозвілля громадян.

Магістрант Ханнану Аймен з Алжиру першим закінчив навчання за дворічною англомовною програмою, що відповідає вимогам Міжнародної спілки архітекторів. Він розробив дипломний проєкт на тему «Формування багатофункціональних будівель з урахуванням передових технологій та елементів ландшафтного дизайну» та захистив його на «відмінно».

Захистила свою роботу на відмінно і інша студентка - Ірина. Тему обрала досить актуальну, ділиться яку.

Ірина Довженко, студентка 4 курсу ННІАБ Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

- Відчуваю я полегшення, взагалі я проектувала базу відпочинку у селі. Раніше там був санаторій і він занепав тому тема рекреації, відпочинку дуже актуальна, тим більше зараз немає такої можливості їхати за кордон на відпочинок. Я дуже багато всього навчилася, для мене було дуже багато практики, цікавостей, я приймала участь у конкурсах, практиках. 

Студенти готувалися гідно, - говорить заступник завідувача кафедрою архітектури будівель та містобудування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», член екзаменаційної комісії з прийому кваліфікаційних робіт бакалаврату архітектури Андрій Конюк. Додає: зробили серйозні роботи, перед захистом відбулось не одне онлайн-консультування викладачами.

Андрій Конюк, заступник завідувача кафедрою архітектури будівель та містобудування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», член екзаменаційної комісії з прийому кваліфікаційних робіт бакалаврату архітектури:

- Традиції архітектурної освіти - це більше п’ятдесяти років. Ми входимо у п’ятірку найкращих ВНЗ України і з архітектурної освіти. Рівень тих робіт, які ми побачили вже деякі приносили готові роботи, деякі дороблялися - вони достатньо на високому рівні, з того, що я побачив я б не сказав, що вони слабші за торік, це завдяки індивідуальній роботі у такому безкінечному онлайн-форматі викладача і студента.

Про високу якість знань студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» говорить голова комісії.

Володимир Гузік, голова комісії прийому кваліфікаційних робіт бакалаврату архітектури, головний архітектор ТОВ «Архімістобуд»:

- Найголовніше - це професійність та підготовка, яку майбутні бакалаври отримали за роки навчання і об’єктивна оцінка цієї підготовки і звичайно те,що студенти представили у своїх дипломних роботах той рівень фаховості підготовки, рівень знань. знання теми, конкретної теми - все це як раз складає ту комплексну оцінку.

Ректор вишу Володимир Онищенко говорить, - університет гідно приймає виклики сьогодення та готовий організувати безпечні умови для студентів і співробітників на будь-яку вимогу часу.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

- Ми на засіданні Вченої Ради прийняли рішення про оф-лайн формат захисту дипломних робіт тому що є такі спеціальності як,наприклад, архітектура та містобудування , будівельний напрям , який потребує великої кількості плакатів, і відповідно, дуже складно в дистанційному форматі провести захист бакалаврської роботи. Студенти задоволені організацією саме в такому вигляді в умовах карантинних обмежень і позитивно відгукуються на рішення Вченої Ради зробити такий комбінований формат захисту і дипломних робіт і проведення екзаменаційно-залікової сесії.

У підсумку захистилося 27 бакалаврів Навчально-наукового інституту архітектури та будівництва, із них 19 - на «відмінно». Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» тримає високі стандарти освіти, випускників дуже цінують роботодавці навіть далеко за межами України. Для сучасних молодих фахівців взагалі немає кордонів - ще під час навчання вони беруть участь у міжнародних програмах академічного обміну, отримують подвійні дипломи в європейських університетах, змагаються на міжнародних конкурсах. А все тому що університет має авторитетні наукові школи і дбає про комфортні, сучасні умови навчання.