В Україні збільшили штрафи за керування автомобілем у нетверезому та стані наркотичного сп'яніння

«П'яне водіння» з 1 липня під ще більшою забороною. В Україні збільшили штрафи за керування автомобілем у нетверезому та стані наркотичного сп'яніння. 

Аліна Кондратенко, старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції України у Полтавській області:

- Це стаття 286 КК, якщо такого водія зупинили вперше - це частина 1 цієї статті і вона передбачає штраф у розмірі від 17-34 тисяч гривень, якщо водія буде зупинено вдруге протягом року, то штраф передбачає до 51 тисячі гривень. 

Раніше верхня межа штрафу була 10 200 гривень, якщо водія зупинено вдруге протягом року - 20400. Крім того, відтепер п'яне водіння кваліфікуватиметься не як адміністративне правопорушення, а як кримінальний злочин.

Аліна Кондратенко, старший інспектор з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції України у Полтавській області:

- Раніше за це була адміністративна відповідальність, але на сьогоднішній день ми очікуємо на терміновому підписі у Президента законопроект, який вносить зміни і скасовує кримінальну відповідальність за керування напідпитку. Якщо даний законопроект буде підписаний, то передбачена адміністративна відповідальність. 

Полтавці вважають, - аварій на дорогах через підвищення штрафів за водіння у алкогольному стані все одно не зменшиться. 

- Стосонво аварій, не знаю, чи зміниться ситуація, але штрафи в принципі вони і так не маленькі, тому я не знаю збільшувати їх ще, хоча, в принципі, можливо і необхідно. 

- Я думаю ті, хто їздив п’яним так і будуть їздить.

- Хотілося б вірити, що так, але не для всіх. 

- Мені здається, що не змінить, але потрібно якось і водіїв дисциплінувати і пішоходів. 

З початку року в області вже було зафіксовано більше чотириста випадків керування автомобілями водіями напідпитку.