В центрі міста зводять ще одну кав'ярню

Зводити кіоск біля входу до комплексу «Злато місто», що на вулиці Жовтневій, почали ще на початку тижня. А завершать вже у середині наступного, запевняють будівельники.
Полтавці, які прогулюються центром міста повз майбутню торгівельну точку, здивовані та обурені. Мовляв, продовжують паплюжити центр міста.
«Я, наприклад, дуже здивована. Це вулиця для прогулянок, по-перше. І ще - з естетичної точки зору не годиться. Не дуже приємно, скажімо так.»
«Цих кав’ярень і без цієї вистачає. Звичайно, звужують вулицю. У наш час усе ненормальне стає нормальним.»)
«Це жахливо. Я на цій вулиці виріс. Вважаю це вкрай недоречним задумом.»

Щоправда, забудівлю головної вулиці міста кіосками підтримує сам мер Олександр Мамай. Міський голова, відповідаючи на питання читачів щодо нової споруди на Інтернет - виданні «Полтавщина», зазначив, цитуємо: «Це буде «Кофішка», зовнішній вид вулиці вона не спотворить. Думаю, що замість оцих «Таврій», з яких наливають каву вздовж Жовтневої, потрібно поставити ще дві такі «Кофішки», більше не потрібно. Вважаю, що такі заклади, які є і в Києві, і в Луганську, і в Ялті, навпаки вносять якусь окрасу.»

Із думкою Олександра Федоровича щодо естетичного вигляду вулиці не погоджується Василь Ковальчук. Правозахисник говорить: зводити подібні споруди у таких місцях - проти усіх норм.

Василь Ковальчук
правозахисник
«Свого часу я займався кіосками, павільйонами. Усі споруди я виготовляв з броварського алюмінію за вимогами. Я співпрацював тоді з головним художником Чорнощоковим, зі Шлафером. Жодна порядна влада не допустила б встановлення кіоску у такому місці.»

Тим паче, додає пан Ковальчук, Полтава - це духовна столиця України. На його думку, місту із кіосками на центральній вулиці таке звання не зовсім личить.

Василь Ковальчук
правозахисник
«Я часто буваю у Львові і бачу, як там із любов’ю ставляться до їхньої культурної спадщини. Порівнюю з тим, як принизливо ставиться до культури, духовності пан Мамай.»

У прес-службі міської ради переконують - кав’ярня не залишиться тут назавжди. Приватні підприємці, які отримали добро на її встановлення, продаватимуть каву тимчасово. Щоправда, як довго, поки невідомо. І, як говорить прислів'я, немає нічого більш постійного, ніж тимчасове.