З 1 липня в Україні розпочала роботу служба дізнання

З 1 липня в Україні розпочала роботу служба дізнання, яка розслідуватиме виключно кримінальні проступки. Крім того, запрацював інститут кримінального проступку та внесено зміни до низки законодавчих актів, зокрема, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України. Адже саме сьогодні набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», - розповідає речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини:

- Розділ дізнання буде розслідувати кримінальні проступки. Це згідно законодавства ті правопорушення, за які не передбачається позбавлення волі і штрафні санкції не перевищують 3-х сот неоподаткованих мінімальних доходів громадян. Решта кримінальних проваджень розслідуватиметься слідством.

Від таких нововведень, - говорить Юрій Сулаєв виграє як сама система, так і люди, які стали учасниками правовідносин в тому чи іншому кримінальному провадженні. Орган дізнання має спрощений варіант розслідування кримінальних проступків та визначений чіткий час на проведення слідчих дій- 72 години. 

Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини:

- Введення органу дізнання значно спростить роботу слідчих підрозділів, воно однозначно вплине на те, що якість розслідування злочинів тяжких і особливо тяжких покращиться.

Проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі. Нагадуємо, що до кримінального проступку належить й управління транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.