Нацслужба здоров'я України виплатила спеціалізованим лікарням Полтавщини майже 597 млн грн

В Україні з початку впровадження Програми медичних гарантій НСЗУ здійснила виплати 2117-ти медичним закладам вторинного рівня понад 16 млрд грн. У ТОП-3 за сумою виплат у період з квітня по червень увійшли: Київ, Дніпропетровщина та Львівщина - констатували учасники онлайн брифінгу, на якому аналізували виконання Програми медгарантій з початку її запровадження.

Оксана Мовчан, очільниця Національної служби здоров’я України:

-  Відтепер і надалі НСЗУ слідкуватиме і звітуватиме всім як наші з вами податки працюють на нашу користь. Ми починаємо рухатись у бік стандартів. Це дає нам можливість розпочинати розмову про якість, про стандарти для пацієнтів. Що наприклад, людину з інфактом привезуть у заклад саме із тим обладнанням , де їй зможуть допомогти. 

Із загального бюджету за надання спеціалізованої медичної допомоги 65-ом закладам Полтавської області Національна служба здоров’я України виплатила понад 484 млн грн; за надання екстреної медичної допомоги виплачено більше 55,4 млн грн.

Вікторія Мілютіна, директорка міжрегіонального Північного департаменту НСЗУ:

- Полтавський регіон вступив на шлях трансформації раніше. Завдяки пілотному проекту. Багато успішних лікарень, але хочеться відмітити обласну лікарню ім. скліфософського. В Горішніх Планях, перша міська лікарня, пологовий будинок м.Полтави.

За надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього медичні заклади Полтавщини отримали від НСЗУ понад 57 млн грн. Нагадаємо Національна служба здоров”я України розширила програму медичних гарантій на 4 пакети з надання допомоги пацієнтам з Ковід-19. 

Андрій Віленський, директор Департаменту договірної роботи НСЗУ:

- Це пакет для екстреної мед. допомоги . Пакет для мобільних бригад, які здійснюють забір матеріалу для ПЛР досліджень. А також 2 стаціонарних пакети. Перший - допомога в квітні. І другий - надавали в квітні і будуть у подальшому.

Вцілому по Україні медзаклади, що лікували КОВІД заробили за квітень - травень 1 млрд. 683 млн. грн. компенсації. Вони пролікували більше 11 тисяч пацієнтів. З них більше 1900 - в умовах інтенсивної терапії. Майже всі заклади, які уклали договір з НСЗУ вже отримали кошти - зауважив Андрій Віленський, директор Департаменту договірної роботи НСЗУ.