1 липня - День архітектури України

1 липня в Україні відзначають День архітектури. Обличчя Полтави - це унікальні історичні будівлі: ансамбль круглої площі, краєзнавчий музей, Спаська церква, будинок СБУ, старий корпус педагогічного університету та не тільки. Нині у місті активно розгорнулося багатоповерхове житлове будівництво у мікрорайоні Левада, Поділ, Алмазний, на завершальній стадії - Центр надання адмінпослуг, масштабне - кардіологічний центр. Перспективи у Полтаві є, - розмірковує голова Полтавської обласної організації Національної спілки архітекторів України Едуард Зубашич.

Едуард Зубашич, голова Полтавської обласної організації Національної спілки архітекторів України:

- Зараз буде прийматися новий генеральний план міста , у ньому вже враховані будуть всі розбіжності між зонінг-планом, генеральним планом і я думаю , що тоді буде більш стабільно і плавомірно розвиватися місто. 

Окрім перспектив, існують і одвічні проблеми, - говорить голова Полтавської обласної організації Національної спілки архітекторів. І на їх вирішення яких потрібно не один рік. 

Едуард Зубашич, голова Полтавської обласної організації Національної спілки архітекторів України:

- Забудова міста проходить без комплексної програми без бачення цілісності цих кварталів , тобто, купуються земельні ділянки перепрофілюються під багатоповерхову забудову і клаптиками вириваються із кварталу. Плани детального планування - це кварталів не розробляються і потім виходить, що стоїть один будинок до нього приблоковується другий будинок, а як далі буде ніхто нічого не розуміє.

Нагадаємо, в Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва.