Кожному десятому українцю не вистачає грошей на їжу - дослідження

Кожному десятому українцю не вистачає грошей на їжу - дослідження

Кожному десятому українцю не вистачає грошей на їжу - такі результати отримав КМІС під час проведення опитування щодо динаміки самооцінки матеріального становища родини (квітень-червень 2020 року).

Так, якщо в кінці квітня можна було зарахувати до умовно заможних верств 20.5% респондентів, то на початку червня – уже 12%. Натомість, з 30% до 36% зросла частка респондентів з умовно середнім рівнем добробуту (можуть дещо відкладати, але не можуть дозволити покупку таких речей, як телевізор чи холодильник) і з 34% до 37% – з низьким рівнем добробуту (вистачає грошей на їжу, але купувати одяг уже важко). 

Водночас, рівень абсолютної бідності – тих, кому не вистачає грошей на їжу – практично не змінився – 11.5% наприкінці квітня проти 12% на початку червня. 

Таким чином, за цей період фіксується зниження добробуту населення, хоча при цьому принаймні поки що немає переходу до абсолютної бідності.

Опитування було проведено з 24 травня по 4 червня 2020 року КМІС  методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 4000 інтерв'ю.

1ukr.jpg