У місті презентували «Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини»

Новий проект «Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини» презентували у місті. Його розробив Центр охорони та досліджень пам’яток археології Полтавської облради. Це буде онлайн-платформа з інтерактивною мапою пам’яток археології та історико-культурної спадщини області. Народжувалася ідея протягом десяти років - спочатку збирали базу даних пам’яток археології, потім вирішили матеріал популяризувати. 

В’ячеслав Шерстюк, директор КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради:

- Спочатку зробили сайт і потім почали працювати з новою командою відносно написання грантових проектів щодо реалізації цієї програми. Так званий археологічний кадастр - це така доволі тонка і не надто популярна у загальному середовищі тема могла би бути, вирішили, що доцільно буде збагатити її і розширити завдяки туристичного аспекту і напрямку. 

Проект переміг на всеукраїнському рівні. Конкурентів - було чимало. І вже невдовзі полтавці матимуть можливість дізнатись про цікаві місця, - говорить заступник директора Департаменту культури, мистецтв і туризму Інна Шерстюк.

Інна Шерстюк, заступник директора Департаменту культури, мистецтв і туризму:

- Мати можливість, мати змогу дізнатися про цікаві місця, перш, ніж туди поїхати або взагалі ставити під сумнів чи хочу я туди поїхати і які емоції я отримаю. Це не тільки археологія і не тільки об’єкти археології - це паралельно об’єкти культурної спадщини і архітектура, і історія, які будуть взаємопов’язані. 

Онлайн-платформу на якій можна віртуально подорожувати, повинні запустити в жовтні цього року.