На території Обласного центру екстренної меддопомоги будують надсучасний паркінг для карет швидкої

Ольга Юровська, журналіст:

- Зараз тут котлован, бетон та арматура. А вже цієї осені все це перетвориться на підземний паркінг Полтавського обласного центру екстренної мед. допомоги та медицини катастроф. Об'єкт увійшов до Національної програми "Велике будівництво".

Ідея сховати карети швидкої під землю продиктована практичною необхідністю, - розповідає Оксана Ярмак в.о. заступника начальника управління капітального будівництва Полтавської ОДА. На одній ділянці потрібно було поєднати два діаметрально протилежні об'єкти - гараж для центру екстренної медичної допомоги та паркову зону для пацієнтів розташованого поруч обласного кардіологічного диспансеру. 

Оксана Ярмак, в.о. заступника начальника управління капітального будівництва Полтавської ОДА:

- Знизу буде у нас підземний паркінг на 50 місць . Він буде сполучений з основною будівлею швидкої допомоги. Переходом. Для мобільності персоналу. Зверху над підземним паркінгом у нас буде майданчик для прогулянки, для відвідувачів.Там можна приходити, залишатися. Це буде зелена зона, рекреаційна зона.

Подібний підземний паркінг - об'єкт для Полтави унікальний - говорять будівельники. Заглибилися на 4,5 метра. Вже залили близько трьох тисяч тон бетону. Природа вносить свої корективи у хід будівельних робіт. Але їх долають.

Оксана Ярмак, в.о. заступника начальника управління капітального будівництва Полтавської ОДА:

- Тут підпір грунтових вод єсть. Гідроізоляцію необхідно було гарно зробити. Відкачка дуже довго була . Ну бачите зробили. Вже стіни звели. Зараз демонтують опалубку. 

- Зараз ми займаємося в'їзною рампою. По ній будуть заїжджати машини швидкої , підніматися на це перекриття і в'їжджати в саму будівлю паркінгу. 

Так. Все на паркінгу продумано до дрібниць. Продукти життєдіяльності карет швидкої не мають заважати пацієнтам кадіодиспансеру. А водіям має бути зручно і комфортно. 

Ігор Безнос, виконроб об'єкта:

- Тут продумані всі комунікації. Вентиляція. Підлога - щоб була суха, неслизька. Загальна площа цієї будівлі 2400 м.кв. З них 1600 м.кв. для самих автомобілів швидкої. Вся остальна площа - це зона відпочинку водіїв, санвузли. Все повністю прораховано так, шоб був комфорт для самих водіїв.

Усі роботи виконуються згідно з графіком, поетапно відповідно до прорахованого кошторесу. 

- Загальнокошторисна вартість близько 89 млн. Наразі фінансування в повному обсязі. З обласного бюджету і ДФРР виділили в цьому році.

Після завершення формування паркінгової зони під землею розпочнуться роботи із внутрішнього оздоблення. А на поверхні - формування локації для прогулянок. Об'єкт планують повністю завешити вже в листопаді цього року.