Аби подати електронну петицію на сайт Полтавської міськради тепер необхідно мати електронний цифровий підпис або BankID

Аби подати електронну петицію на сайт Полтавської міської ради тепер необхідно мати електронний цифровий підпис або ж BankID. Нагадаємо, раніше це можна було зробити просто зайшовши на сайт - зареєструватися та подати звернення. Система автентифікації стала значно жорсткішою. 

Віталій Улибін, керівник прес-служби Полтавської міської ради:

- Якщо раніше можна було подати петицію з будь-яким емейлом, грубо кажучи це давало змогу для маніпуляцій. Сьогодні ми маємо державну систему електронної ідентифікації і кожна людина може зареєструватися будь-яким зручним способом. Тобто це електронний цифровий підпис, який можна отримати безкоштовно, це BankID, для людей які мають електронні кабінети у державних банках.

Механізм отримання електронного цифрового підпису не такий вже й простий, - зазначає лідер партії "Простих людей" Сергій Каплін.

Сергій Каплін, лідер партії "Простих людей":

- Щоб отримати елктронний підпис потрібно пройти сім кіл аду. Потрібно звернутися до приват банку, вистояти в чергах, оформити всі необхідні документи і отримати електронний підпис. Або так само стояти в чергах у податковій і наврядчи вам такий електронний підпис дадуть.

Дане рішення - аргументує Віталій Улибін, керівник прес-служби Полтавської міської ради, було прийняте, щоб забезпечити громадянам, які підписують або подають петиції захист персональних даних та щоб з однієї АЙ ПІ адреси не голосувало по сотні людей. Юристи ж зазначають - в Законі "Про звернення громадян " ст. 5 зазначено, - застосування електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Наталія Жовтяк, юрист:

- Головне, що передбачено в законі, чорним по білому написано, що застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається. Крім того до створення електронної петиції до органу місцевого самоврядування її автор заповнює спеціальну форму, на офіційному веб-сайті органу. Відповідно ця петиція оприлюднюється на офіційному сайті протягом двох робочих днів.

Наталія Жовтяк зазначає, - органи місцевого самоврядування на час підписання електронної петиції зобов’язані забезпечити безоплатність доступу та користування інформаційно-комунікаційною системою.

Наталія Жовтяк, юрист:

- Органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити електронну реєстрацію громадян для підписання петиції. Тобто не сам громадянин повинен бігти до банку, для того щоб отримати картку і отримати доступ до BankID, а саме органи місцевого самоврядування.

Сергій Каплін же впевнений, - таке рішення прийняте аби повністю закритися від людей та не співпрацювати з полтавцями і не розвивати місто.

Сергій Каплін, лідер партії "Простих людей":

- Все це робиться для того аби не переглядати відповідно до побажань людей і підписів, які ставляться під петицією: захмарні заробітні плати по 50, 100, 120, 150 тисяч гривень на місяць. Такі зарплати у керівників районів та керівників міста. Щоб не боротися проти корупції і тендерної мафії, яку організувалиа вся ця місцева влада. Щоб просто не чути простих людей, які вимагають порядку, які вимагають прозорості, які вимагать врахування їх інтересів.

Наостанок зазначимо, щоб звернутися до Президента України ні електронний цифровий підпис, ні BankID, не потрібні, і ніхто не розголошує персональні дані і не вираховує з якого комп'ютера і скільки людей проголосувало - аби голосували.