Ремонт приймально-діагностичного та рентгенологічного відділень хірургічного корпусу обласної лікарні імені Скліфосовського на завершальній стадії

Капітальний ремонт приймально-діагностичного та рентгенологічного відділень хірургічного корпусу Полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського - ще один об'єкт Національної програми «Велике будівництво». І хоч у проекті зазначено - «капітальний ремонт». На справі - це комплексний підхід в оновленні першого поверху медичного закладу. Оптимізація приміщень, їх перепрофілювання, і власне - ремонт.

Григорій Оксак, головний лікар Полта́вської обласнаої кліні́чної ліка́рні ім. М. В. Скліфосо́вського: 

- 40 років тут ремонту не було взагалі. І коли ми планували ремонт, коли ще не було тих рекомендацій, ми вже тоді планували - якщо робити ремонт, треба робити все по-іншому. І міняти взагалі сам маршрут пацієнта. Нам вдалося це зробити. Розділені потоки - плановий, ургентної госпіталізації і діагностики.

Фасадну частину будівлі утеплили, облаштували новий зручний пандус для людей з інвалідністю. До речі інклюзія врахована при плануванні усіх приміщень - і медичного, і побутового призначення. Все по-новому, починаючи із приймального відділення. Тепер воно має назву приймально-діагностичне. 

- Поміняли потоко пацієнтів, які госпіталізуються в плановомі в ургентном порядку. Це і зручність і якість надання мед. допомоги. Окремо ми створили діагностичне відділення де є 2 комп'ютерних томографи, МРТ. 2 рентгенапарата. УЗД апарати. Ургентна госпіталізація ми також зробили окрему палату плюс ми до оснастили туда ендоскопічний кабінет, сучасна мала операційна ще один рентгенкабінет на 3 робочих місця.

А щоб пацієнт не заплутався у нових відділеннях, коридорах і кабінетах, навіть продумали спеціальну розмітку підлоги. Ось ці лінії вказуть куди і як потрапити до потрібного лікаря, починаючи від самого входу у лікарню. 

Сергій Єременко, виконроб об'єкта:

- Это зал очикування, куда будут приходить все больные. Здесь тепер будет находиться реєстратура с отдельным окном для инвалидов. Здесь будет находиться еще электронная очередь. В зале зарегестрировались и ждут своїй очереди. 

Та нові на першому поверсі обласної лікарні тепер не тільки стіни й меблі. Оновили й медичне устаткування. До існуючого - додалися апарати, яких в Україні буквально одиниці. 

- За рахунок Світового банку ми рік тому отримали нові апарати КТ І МРТ. Зара з один перед вами. Це було ще одним поштовхом, щоб робити ремонти.

А ще в рамках капітального ремонту лікарня отримала змогу оновити ліфтове господарство - 2 вантажні та 2 пасажирські ліфти. Що для 9-поверхової будівлі, погодьтеся, дуже важливо. Подбали й про систему енергозбереження.

Сергій Єременко, виконроб об'єкта:

- Заменены все окна. Енергосберегающие стекло пакеті. Водоснабжение, отопление, електричество - все било полностью заменено на новое. 

Зараз роботи вийшли на завершальну стадію. Тривають останні приготування - розставляють меблі, налаштовують і тестують медобладнання. Офіційне відкриття об»єкта Великого будівництва - Капітальний ремонт приймально - діагностичного та рентгенологічного відділень хірургічного корпусу Полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського заплановане на середину липня.