На пляжах Полтави виявили кишкову паличку

На пляжах Полтави виявили кишкову паличку

На початку липня у водоймах Полтави, Кременчука, Кобеляцького та Новосанжарського районів було зафіксовано перевищення норми кишкової палички.

На пляжах обласного центру рівень ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) минулого тижня перевищував допустиму норму у 3-4, а подекуди майже у 5 разів.

Як зазначають в Полтавському центрі громадського здоров'я, спека на початку липня сприяла термостатичному ефекту: чим вища температура повітря, тим швидше розмножується кишкова паличка. Влітку обласний лабораторний центр проводить забір проб води у місцях відпочинку щотижнево по понеділках. Результат отримується за 2-3 дні.

Два пляжі у Полтаві, попри зниження температури, і далі загрожують відпочивальникам проблемами. На пляжі №3 (Шевченківського району) ситуація проти минулого тижня, на жаль, погіршилася. Показник із 15000 підстрибнув до 24000 і перевищує допустиму норму майже у 5 разів. На Центральному пляжі (Київського району Полтави) вміст кишкової палички залишився на рівні попереднього тижня – 21000 – і перевищує норму більш як у 4 рази.

Завдяки тому, що спека відступила, у багатьох місцях відпочинку розмноження кишкової палички сповільнилося. Так, на Дублянщині (пляж Подільського району Полтави) показник упав нижче норми і складає 2900 ЛКП. Пляж «Плесо» також зараз безпечний – 3500 ЛКП. Але це не надовго – до наступного відчутного підвищення температури.