У Полтаві пройшла виїзна конференція Спілки вірменів України

  У Полтаві пройшла виїзна конференція Спілки вірменів України. Проводять їх ,щоб обговорити питання діяльності спілки,інші важливі питання, підбити проміжні підсумки роботи.

Давид Мкртчян, заступник голови Спілки вірмен України:
-У нас практикуются понятия выездная конференция, это когда администрация Союза армян Украины, выезжает в какой-либо регион и совместно с областной организацией с гостями проводит некие заседания. Вот мы 5 лет назад были здесь на квартальной конференции в городе Полтаве. Решили приехать и пообщаться со всеми армянами, со всей области.

Такі конференції вкрай важливі для всієї Спілки вірменів,- впевнений Геннадій Агаджанян, голова Спілки вірмен України в Полтавській області «Урарту». Бо на них завжди обговорюються важливі питання для подальшого розвитку.

Геннадій Агаджанян, голова Спілки вірмен України в Полтавській області «Урарту»:
-Тут различные есть вопросы, по молодежке есть, по школе, по памятникам. Это каждые три месяца встречаемся, обсуждаем внутренние вопросы.

На конференції відзначили - зроблено чимало, для Спілки вірмен у Полтавській області. Є хачкари, каплиці, а в майбутньому планується будівництво церкви.

Маркос Оганесян, голова української єпархії ААЦ:

-Накопилось очень много рабочих вопросов, которые нужно обсудить, которым нужно дать нужный ответ и конечно двигаться дальше. Очень хорошо, что у нас уже исторически в коротком пути нашей новой истории сложилась, можно уже сказать ощутимое наследие. Есть два хачкара в Полтаве и Санжарах, есть маленькая каплица-часовня в поселке Верхолы.

До Полтави з’їхалися представники з усієї області: Кременчуцького, Гадячського, Хорольського, Пирятинського Карлівського, Санжарського та Чутівського районів. Полтавська обласна діаспора «Урарту» є єдиною діаспорою, яка входить до Спілки вірменів України.
Відзначила роботу Союзу вірменів України та громади в Полтавській області та висловила подяку за виконану роботу і заступник голови обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко. Крім того, підкреслила можливості майбутньої співпраці.

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА:
-Вірменська (вирізати де запнулась) громадськість є однією із найбільших чисельніших, тому ми з великою увагою та повагою ставимося до їх і громадської активності і до їх діяльності, тому приємно  бути тут мені. Оскільки я є відповідальною за Департамент культури і туризму і за Департамент зв’язків з громадськістю,які безпосередньо найбільше комунікують з нацменшинами.

На конференцію завітали нацменшинства: єврейської, болгарської, німецької та циганської діаспори, а також працівники Полтавського краєзнавчого музею, Музею важкої бомбардувальної авіації і Віктор Бажан, засновник Полтавського художнього музею його імені. Віктор Бажан говорить, - вражений тим, наскільки вірменська громада пам’ятає та шанує історію та традиції свого народу. Тому в майбутньому планується відкриття тематичної експозиції у музеї.

Віктор Бажан,засновник Полтавського художнього музею ім. Віктора Бажана:
- Переймаюсь тим, що вірменський народ через століття міг зберегти традиції і хоче популяризувати геноцид вірменського народу. Я саме цим переймаюсь, і хочу виділити кімнату зробити окрему експозицію, яка буде присвячена геноциду вірменського народу.

Молодіжна організація Полтавської обласної вірменської громади «Урарту», приймає не активну участь у розвитку громади. Вони організовують різні благодійні акції.

Мкртич Акопян, член вірменської громади «Урарту»:
-Мы занимаемся больше молодежкой, вот все молодежные проекты, организация мероприятий. Все делает молодежная организация Союза армян Украины.

На конференції також підбили підсумки діяльності Полтавської громади за останні роки, роботи комітетів і регіональних представництв Союзу вірменів України. Учасники обговорили будівництво першого скейт-парку в Єревані і запуск грантової програми Активних членів громади, діячів із області науки, спортсменів за вагомі спортивні досягнення нагородили грамотами Союзу вірменів України.