У краєзнавчому музеї пройшла презентація книги "Капелани. На службі Богу і Україні".

З нагоди Дня пам’яті захисників України у Полтавському краєзнавчому музеї презентували книгу «Капелани. На службі Богу і Україні». Працювали над книгою понад рік, для її створення зверталися до різних конфесій,- говорить Тетяна Привалко, упорядниця книги, співробітниця Українського інституту національної пам’яті.

Тетяна Привалко, упорядниця книги,співробітниця УІНП:

-Ми хотіли показати, що капеланство, це таке унікальне явище для подій сучасної українсько-російської війни, яке по нову дозволяє подивитися на цю подію. Тому що війна зазвичай сприймається от саме, її обличчям сприймаються найперше бійці, солдати які воюють, а от капелани, які надають душпастирську опіку бійцям вони трохи в затінку.

До видання увійшли спогади капеланів різних конфесій, в тому числі і капелана Православної української церкви, поліцейського роти конвойної служби Головного управління поліції Полтавщини, сержанта поліції Сергія Сущенка. Він зізнається, - патріотом своєї країни, він був завжди, а потім поступово заглибився у духовенство і став священиком.

Сергій Сущенко, священик УПЦ:
-Поступово я скажімо так читав Біблію, углибляв свою віру в Бога. І у 2009 році я став священиком, а коли почалася революція потім звісно війна, то я не міг сидіти дома. Спочатку я пішов у військкомат і попросився, щоб мене взяли на фронт через військкомат.Але мені там відмовили.

Загалом у проекті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких і розповів свою історію служіння в цій неоголошеній війні.