Сплата аліментів не звільняє від додаткових витрат на дитину

Сплата аліментів не звільняє від додаткових витрат на дитину

Сплата аліментів не звільняє від додаткових витрат на дитину.Сплативши аліменти, деякі батьки вважають, що повною мірою виконалисвій обов’язок та забезпечили дитину всім необхідним. Для дійсноповноцінного та всебічного розвитку чада визначених судом коштів незавжди вистачає, тому батьки мають обов’язково брати участь у додатковихвитратах.

Як розповіла Ірини Свистун, начальник Північно-Східного міжрегіональногоуправління Міністерства юстиції (м. Суми), аліменти покривають першочергові потреби малечі, проте батькам не варто забувати про супутні витрати, які вкрай необхідні під час виховання. Спортивні секції, заняття музичним або образотворчим мистецтвом – неповний перелікможливих захоплень дитини, за які доведеться платити кожному з батьків.

Окрім того, можуть знадобитися кошти на витрати під час лікування у разіхвороби або ж у процесі підготовки до навчального року. Очільниця додала, якщо один із батьків не згоден приєднатися дододаткових витрат, розмір його участі визначається за рішенням суду, зурахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати надитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичногопонесення разово, періодично або постійно. 

До речі, з початку року державні виконавці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) стягнули 421мільйон гривень аліментів, зокрема на Полтавщині – 189 мільйонівгривень, Сумщині – близько 109 мільйонів гривень та понад 123 мільйонигривень дитячих коштів на Чернігівщині.

                                                                                                          Фото - з мережі Інтернет