На Полтавщині порушення вимог земельного законодавства виявили на площі понад 13 тисяч гектарів

Цьогоріч на Полтавщині розпочався аудит фактичного використання земель сільськогосподарського призначення і дотримання чинного законодавства. Загалом в області провели 453 заходи державного контролю за використання охоронних земель на площі понад 13 тисяч гектар, - про це розповів заступник голови Полтавської облдержадміністрації Євген Греков.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА:

- З 453 заходів, за результатами 403 перевірок, виявлено порушення вимог земельного законодавства на площах 12, 310 гектар. Фактично були видані приписи і складено відповідні протоколи про адміністративні правопорушення. І винесені постанови про накладання адміністративних стягнень.

В ході перевірок виявилось, що не всі органи місцевого самоврядування подають інформацію про використання земель сільськогосподарського призначення. Найбільшу кількість земель, які використовуються з порушенням законодавства виявили в ЛубЕнському, Миргородському, Чорнухинському, Чутівському та Зіньківському районах.

Євген Греков, заступник голови Полтавської ОДА:

- Не всі сільські ради, не всі органи місцевого самоврядування належним чином підійшли до підготовки цієї інформації або умовно кажучи навіть приховуючи дану інформацію можливо  про потенційні порушення, які б могли бути їм відомі. І подавали інформацію до РДА, що взагалі відсутні порушення або порушення на незначних площах.

Від правильного оформлення земель сільськосподАрського призначення, залежить наповнення місцевих бюджетів, офіційне працевлаштування і виплата заробІтних плат особам, які мешкають на території сільської ради, - наголошує Євген Греков. Тому аудит на Полтавщині проводитимуть і надалі.