8 вересня в усьому світі відзначають день грамотності

  Щороку 8 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день грамотності. Не зважаючи на прогрес у сфері освіти, за даними ЮНЕСКО, 750 млн людей на Землі досі не вміють читати і писати. Але грамотність - це щось більше, ніж вміння читати і правильно писати - роз’яснює кандидат філологічних наук, письменниця Тетяна Луньова.

Тетяна Луньова, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської та німецької філології ПНПУ ім. Короленка , письменниця:
-Грамотність - це складне поняття. Ми можемо розглянути кілька аспектів, кілька історичних шарів.
Так сформулювати свою думку, щоб ефективно донести її до свого співрозмовника.

Цьогоріч освітяни роблять особливий акцент на грамотності. Міжнародний день грамотності-2020 присвячений темі «Викладання та навчання в умовах кризи COVID-19 та в наступний період». Тому особливу увагу приділяють ролі викладачів у розвитку суспільства, і це стосується як дітей, так і дорослих. Окрім карантину, як це не дивно звучить,- говорить Тетяна Луньова , на наш рівень грамотності негативно впливають і сучасні гаджети, які дають підказки та автоматично виправляють слова.

Тетяна Луньова, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської та німецької філології ПНПУ ім. Короленка , письменниця:

-Щодо впливу технологій два аспекти є важливі: з одного боку, технології привчають нас до того, що все треба робити дуже швидко….
… ставлення у суспільстві до необхідності бути грамотним.

Чи переймаються полтавці темою власної грамотності, чи знають, що існує такий день?

-Чи знаєте, що сьогодні день грамотності?
-Якось соромно робити помилки
-Ви надаєте значення такому поняттю як грамотно писати?
намагаюся слідкувати за своїм написанням, розмовою..
-В сучасному світі доволі важливо, я навітьТ9 виключив…незручно мені з Т9…

Наразі за кількістю вивісок та рекламних оголошень з помилками і за тим, що нікого це дуже сильно не обурює, можна зробити висновок, що суспільство ставиться досить спокійно до появи значної кількості неграмотних повідомлень - додає Тетяна Луньова.

-Грамотність - це є імідж людини. Так як людина приділяє увагу своєму зовнішньому вигляду, вона добирає елементим одягу та аксесуари, вона прасує свій одяг, так само і говорити…. Це теж образ людини. Також грамотність - великий шанс до порозуміння зі світом.

-Грамотність - це взаємодія зі світом на більш високому рівні

Письменниця радить читати класичні довідники, старі-добрі паперові книги, користуватися спеціальними Інтернет-тренажерами та спеціальними навчальними сайтами для розвитку грамотності.