Полтавці та гості міста відзначили 251 річницю від дня народження Івана Котляревського

 9 вересня виповнюється 251 рік від дня народження Івана Котляревського - славетного українського поета та драматурга, автора «Енеїди», «Наталки Полтавки», пєси «Москаль-чарівник». Зранку біля пам’ятника класика української літератури зібралися полтавці , щоб вшанувати його пам'ять. Працівники полтавського літературно-меморіального музею Івана Котляревського з гордістю говорять, що полтавці пишаються талановитим земляком, твори якого незмінно сучасні та актуальні.

Марина Голубнича, завідуюча філіалом полтавського літературно-меморіального музею І. Котляревського :
-Сьогодні радіє вся Полтава. Адже ми відзначаємо 251 річницю від дня народження Івана Петровича Котляревського. Усі полтавці знають: вересень - це його місяць. У вересні він народився, у вересні відкрився музей і у вересні ми святкуємо день народження нашого міста, яке без Котляревського уявити не можна. 

Постать Котляревського нерозривно пов’язана з Полтавою: тут він народився, навчався, звідси пішов на військову службу, тут працював наглядачем Будинку виховання дітей бідних дворян і директором Полтавського вільного театру, тут черпав натхнення для своїх творів. Перший в історії літературний пам’ятник поету та драматургу встановили теж тут, у рідній йому Полтаві, у серпні 1903 року.

Марина Голубнича, завідуюча філіалом полтавського літературно-меморіального музею І. Котляревського :
-Тут і досі нашими вулицями ходять Наталки Полтавки, Горпини Терпелихи, Виборні, Возні, Миколи та Петри…
-Чи не кожен полтавець розкаже напам’ять хоча б кілька рядків з тієї ж «Енеїди» або «Наталки Полтавки»...


-А чи можете процитувати щось напам’ять прямо зараз…
-Тут їли різнії потрави і все з поливяних мисок
- Самі гарнії приправи з нових кленових тарілок
-Ой я дівчина Полтавка, а зовуть мене Наталка….. З добрим серцем, не спесива
-Еней був парубок моторний…. Завзятіший з усіх бурлак

  Продовжилися святкування на Івановій горі, біля музею-садиби І. Котляревського, де вручили щорічну міську літературну премію імені письменника . Творчий конкурс проводили в рамках культурно-мистецького проєкту «Від батька Котляревського пливе веселий грім козацької держави». Учениця полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 Орина Фісанович вже вчетверте долучається до конкурсу. Сьогодні вона радіє першій премії.

Орина Фісанович, володарка першої премії ім. Котляревського:
-Сьогодні я отримала першу премію зі своїм твором «З підсвідомого», який у гумористичному стилі розказує про наше прекрасне українське село

З  нагоди 251 річниці від дня народження видатного земляка,полтавців та гостей міста запросили на театралізовану екскурсію Соборним майданом та Меморіальним комплексом музеєм-садибою І. Котляревського.