У Полтаві відбувся міжнародний галузевий форум з нафтогазових технологій

 Вже вшосте Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» проводить міжнародний галузевий форум. Цьогорічна тема - «Видобуток. Інтенсифікація. Капітальний ремонт свердловин». Напередодні професійного свята зібралися представники українських видобувних, бурових і сервісних компаній.

Володимир Онищенко, ректор національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

-Особливістю цього форуму є те, що стало вже для всіх зрозумілим, що університет є тим майданчиком, де збираються представники бізнесу, влади, освітяни і науковці й обговорюють тенденції розвитку нафтогазової галузі. Цього року наш університет вже презентував створення нового навчально-виробничого і наукового центру, який може здійснювати наукові й інноваційні розробки на замовлення підприємств та організацій нафтогазового комплексу

Серед новацій цьогорічного форуму - сучасна сцена, оснащена найсучаснішими технічними засобами та велика зала засідань, побудовані на свіжому повітрі, спортивні змагання.
Захід відбувся з дотриманням усіх рекомендацій щодо запобігання та поширення COVID-19.

На заході виступили майже два десятки доповідачів, деякі з них включались онлайн. Доєднався до форуму і голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.

Роман Опімах, голова Державної служби геології та надр України:

-Це важлива подія. Вже традиційний форум.Я переконаний, що саме цифрові рішення роблять взаємодію держави і бізнесу більш зручною і більш прозорою та прибирає зайві бюрократичні процеси у взаємодії

У рамках форуму діяла унікальна виставка сучасного обладнання й технологій, якими користуються на виробництві.

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професор Володимир Онищенко говорить, що завдяки співпраці з бізнесом вдалося створити потужну матеріально-технічну базу, яка дозволяє університету готувати висококваліфікованих фахівців. Зокрема, минулого року компанія «Сіменс Україна» відкрила інноваційну лабораторію , а також оголосила конкурс наукових робіт.

Володимир Онищенко, ректор національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:
-Більше тисячі дітей пройшли через цю лабораторію, і ми зробили все для того, щоб простою мовою розповідати дітям про складні фізичні явища. І таким чином, змінювати вектор привабливості майбутнього навчання учнів за інженерно-технічними спеціальностями, які є надзвичайно важливими для розвитку України

Генеральний директор «Сіменс Україна» Мачей Зелінські зазначає, що співпрацює з Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» досить давно.

Мачей Зелінські, генеральний директор «Siemens Ukraine»:

-Наше сотрудничество я оцениваю очень высоко, очень хорошо. Сименс занимается в Украине и по всему миру цифрацыею, автоматизациею, электрификациею промышленности и инфраструктуры. Это означает, что у нас в Украине очень много работы впереди и текущиих проэктов

Студентів, які перемогли на конкурсі студентських науково-технічних робіт з використанням засобів автоматизації Siemens нагородили на головній сцені. Головний приз - тисячу євро, переможці поділять на двох.

Денис Гричук, переможець конкурсу:

-Темою нашого науково-дослідницького проекту було розробити інтелектуально-діагностичну систему мобільних бурових установок.Технічна реалізація даних систем розроблена на базі елементів Siemens

Андрій Бучинський, переможець конкурсу:

-Доволі таки багато було робіт. В районі 12 робіт було. І те, що ми виграли, ну звичайно неочікувано і приємно.Переможці отримали 1000 євро. Тобто я з напарником своїм порівно, звичайно, розділимо цю суму.

Чимало охочих студентів навчально-наукового інституту нафти і газу та коледжу вирішили скласти професійний іспит - тестування галузевого рейтингу «Ньюфолк». Він є індикатором професійних компетенцій, яких очікують роботодавці. Троє студентів, які отримали найвищі бали, нагороджені незвичайним призом - виграли зустріч з представниками провідних компаній за діловим сніданком.

Ректор наголошує - науковий потенціал є важливим фактором успішного розвитку видобувної галузі. І цього року університет презентував нові можливості для бізнесу у сфері наукових досліджень - у політехніці відкрили навчально-виробничий центр нафти і газу.

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка вкотре підтвердив свій високий статус інноваційного університету і простору для продуктивного спілкування виробничників, де готують фахівців нафтогазової галузі вищого гатунку, які забезпечуватимуть енергетичну незалежність і розвивати економіку України!