Українцям видаватимуть оновлений техпаспорт та водійські права

Українцям видаватимуть оновлений техпаспорт та водійські права

  16 вересня Кабінет міністрів затвердив нові зразки національного та міжнародного посвідчення водія, повідомляє пресслужба МВС.

Відтепер на водійському посвідченні буде вказано групу крові та резус-фактор водія. 

«Цією постановою ми привели документи у відповідність до європейських вимог. Новий зразок також на пластиковій карточці. Він тримовний (українською, англійською, частина – французькою мовами), чинний на території всієї Європи та в багатьох країнах світу. Відтепер на посвідченні - група крові (резус-фактор) водія. Це дозволить лікарям оперативно надавати першу медичну допомогу потерпілим у разі ДТП. Також будуть вказані дані згоди або незгоди на донорство», - сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також встановлено нові зразки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, тимчасового реєстраційного талона та автомобільного знаку. У Камбіні зауважують, що відтепер водійські документи приведено у відповідність європейських вимог.

До нового свідоцтва про реєстрацію додаватимуть позначку про відповідність автомобіля екологічним нормам – Євро-2, Євро-6 тощо.

В уряді наголосили, що права та техпаспорт, видані до набуття чинності нововведення продовжуватимуть діяти до завершення строку, на який їх видали.