Робота Програми медичних гарантій у Північному регіоні: що зміилося за 5 місяців для лікарів та пацієнтів

За Програмою медичних гарантій спеціалізовані медичні заклади Північного регіону отримали понад 5,17 млрд грнЗагальна сума контрактів, що уклали 390 спеціалізованих медзакладів Полтавщини, Сумщини, Харківщини та Чернігівщини - понад 9,21 млрд . Про це йшлося на онлайн-брифінгу “Робота Програми медичних гарантій у Північному регіоні: що змінилося за 5 місяців для лікарів та пацієнтів”.Дуже важливо чітко дотримуватися клінічного маршруту пацієнта з Ковід 19 при госпіталізації до медичних закладів - зауважила Директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна . 
Вікторія Мілютіна, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ:
-Ми постійно моніторимо завантаженість лікарень…
…а до інших не везуть 

Йшлося на брифінгу і про так звані відкладені умови фінансування лікарняних закладів. В Північному департаменті, до якого входить і Полтавський регіон, таких 62. 

Вікторія Мілютіна, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ:
-Це лікарні, які зобов"язалися протягом 6 місяців...
Термін відкладених вимог спливає 30 вересня. 

Зміни в медицині передбачають нові правила і для пацієнтів. Як отримати безоплатні медичні послуги? Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій НСЗУ говорить - існує їх чіткий перелік і правила їх отримання. 

Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій НСЗУ:
- Програма медичних гарантій включає в себе всі види мед. допомоги..
... в межах програми Доступні ліки 

Також реформа дає можливість пацієнта сам заклад отримання послуг. Без територіальної прив"язки за принципом - подобається лікар - іду до нього.

Тетяна Бойко, директорка департаменту комунікацій НСЗУ:
- Зміни забирають прив"язку...
...або лікуючий лікар 

Без направлення можна звернутися лише до стоматолога, гінеколога, фтизіатра , психіатра, нарколога та лікаря , який веде пацієнта із хронічною хворобою.