На телеканал ІРТ-Полтава сьогодні завітали майбутні журналісти

  У день міста гостинно відчинили свої двері телеканали «ІРТ-Полтава» та «Місто+». На екскурсію завітали студенти першого курсу ЛНУ ім. Тараса Шевченка, які мріють працювати у сфері кіно-телемистецтва.
Головний редактор Ольга Юровська розкрила майбутнім журналістам багато таємниць телевізійної «кухні». Який шлях проходить телесюжет до виходу в ефір? Як і де створюються новини? У якій програмі журналісти редагують свої тексти, які саме матеріали створюють ефект звукоізоляції у студії звукозапису, як здійснюється відеомонтаж, - наочно і доступно - про кожен творчий процес, про кожен закадровий момент.

Після огляду редакції та ознайомлення з технічним відділом, студенти завітали до телестудії, де спробували себе у ролі диктора:

-Вітаю усіх, хто приєднався до телеканалу Місто+. Ви дивитесь новини в студії.
-У Полтаві відбудуться пробні запуски котелень… Графіки пробних пусків котелень підприємств.

Також освоювали, як працює телесуфлер, приміряючи на себе роль оператора.

Це вже не перші екскурсії для першокурсників, - говорить викладач кафедри культурології та кіно-телемистецтва Альона Терещенко. Говорить - екскурсія вийшла цікавою, пізнавальною та корисною

 Альона Терещенко, викладач кафедри культурології та кіно-телемистецтва ЛНУ ім. Тараса Шевченка:

-Практикуватись у студії потрібно обов’язково, тому що те, що надає університет це більш теоретичні знання. Практичні знання людина отримує на роботі, у професії, коли вона вступає у професію

Вероніка сповнена вражень. Вона переконалася, що серед вимог до диктора та телеведучого - не тільки приємна зовнішність, чітка вимова та правильна інтонація. Телебачення дисциплінує, вчить триматися у кадрі.

Вероніка Завертайлова, студентка першого курсу факультету культурології та кіно-телемистецтва Інституту культури і мистецтв ЛНУ ім. Шевченка.:
-Куди треба дивитися, куди треба дивитись, куди треба класти руки - це дуже важливо. І практикуєшся у тому, щоб говорити, не збиватися…

Назару подобається професія за динамічність, постійний пошук.

Назар Пашинський, першокурсник:
-Кудись їздиш, постійно щось дізнаєшся

Майбутні медійники побачили саме командну роботу журналістів, операторів, монтажерів. Кожна діяльність має свою специфіку, та усі разом працюють на спільний результат.

 Софія Дубова, першокурсниця:
-Я б хотіла бути диктором, телеведучою, щось в цій сфері, мені здається, це дуже цікаво, новий досвід отримуєш».

 Влада Дудник, першокурсниця :
-Пробувала себе в усіх сферах, але напевно все ж таки телеведучою

Такі екскурсії надихають і наближають до обраної професії. До речі, подібні
просвітницькі заходи на телеканалах ІРТ-Полтава та Місто + є вже традиційними.