У Полтаві поклали квіти до меморіалу Солдатської слави

У 77-му річницю вигнання нацистів з Полтави містяни взяли участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих. На захід завітали сотні полтавців, представники обласної влади та депутати міської ради. Всі вони поклали квіти до Меморіалу Солдатської Слави. Серед учасників - й ветерани та учасники бойових дій різних часів. Перший заступник голови міської організації ветеранів Володимир Банніков - один з таких.

Володимир Банніков, перший заступник голови міської організації ветеранів:
-Для мене це свято має особливе значення. Крім того, що це День міста, я рівно 51 рік тому приймав участь у пере захороненні останків загиблих за визволення Полтави з Петровського парку до цього місця, де зараз Меморіал Солдатської Слави

Особливим День міста називають і більшість полтавців: як старшого, так і молодшого віку.

Тетяна, полтавка:
-Это просто праздник для всех. Люди погибали. Ну есть же такие, что выжили и для них это праздник очень большой

Олег, полтавець: 
-Для мене День міста - це визначне свято, тому що саме в цей день Полтаву звільнили від загарбників для мене, наприклад, пам'ять тих людей, які загинули, захищаючи нашу Батьківщину вона дуже важлива

Вшанував пам’ять тих, хто захищав наше місто і депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міськради:

-В Полтаві люди живуть більше 1100 років, але саме другий день народження ми святкуємо 23 вересня. І 77 років тому в Полтаві було так само сонячно як зараз, але ні люди, ні солдати, які входили у місто сонця не бачили. Полтава була в диму.Ми маємо починати цей день, згадати всіх, хто віддав своє життя заради нашої свободи, заради мирного неба, заради того, щоб фашизму не було в Європі і світі.Слава Полтаві! Слава полтавцям!

Нагадаємо, саме 23 вересня 1943 року, під час Другої світової війни, Полтаву звільнили від окупантів. Нині цього дня відзначаємо і День міста.