Кого підтримують українці щодо ситуації в Білорусі

Кого підтримують українці щодо ситуації в Білорусі

З 12 до 16 вересня 2020 року КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв'ю.

 Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%.

 У перебігу інтерв’ю респондентам ставилося запитання «Як Ви знаєте, в Білорусі йдуть масові протести проти влади Лукашенка. Кого Ви більше підтримує - тих, хто протестує, чи Лукашенка?».За результатами опитування, 45,3% серед усіх українців підтримують протестувальників. О. Лукашенка підтримують 31,3% респондентів. Якщо на Заході і в Центрі більше тих, хто підтримує протестувальників, то на Півдні і Сході – тих, хто підтримує О. Лукашенка.

На Діаграмі  дані наведені у розрізі основних президентських і партійних електоратів.

diagram-2.jpg

Повідомляється на офіційному сайті КМІС