У Полтаві відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Конотопська битва. Імені Виговського»

 У Полтаві відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Імені Виговського», присвячений Конотопській битві. Полтавці першими побачили стрічку українського режисера Олега Володкевича, в основі якої історична подія, що відбулася понад 360 років тому під Конотопом - тоді козацько-татарське військо, очолюване гетьманом Іваном Виговським, зіткнулося з московитським царським військом та перемогло. Перед переглядом присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв усіх часів, які віддали своє життя за Україну.

Режисер фільму зазначив: боротьба триває і досі. Та провів паралель між московсько-козацькою війною 1659 року та російсько-українською війною на сході нашої країни.

Олег Володкевич, режисер документального фільму «Імені Виговського»:
-Дві паралельні лінії: лінія історична із Виговським і лінія сьогоднішньої війни з Росією

Актриса театру і кіно Оксана Русин задіяна і у режисерській команді, і в епізоді, у якому жінка проводжає козака на війну. Вона підкреслює: такі історико-документальні фільми є феноменом для нашого суспільства.

Оксана Русин, актриса театру і кіно:
-Тут цінності для акторів зовсім інші і вони не входять в межі гонорару чи престижу. Вони входять в межі нашого духовного національного зростання як культурного феномену в контексті всієї країни. І для всіх акторів величезна честь зніматися у таких фільмах

Бюджет документального кіно більш обмежений, ніж художнього, та це не завадило творчій команді розкрити масштаб та унікальність події. 
 Олег Володкевич, режисер документального фільму «Імені Виговського»:
-Бюджет док кіно - це не ігрового кіно і треба було із 10 коней зробити 250 тисяч коней

Над створенням документального фільму «Імені Виговського» працювали на кіностудії «Кінематографіст» Національної спілки кінематографістів України на замовлення Міністерства культури України. Зйомки тривали протягом 8 місяців. До роботи над картиною залучали відомі історики-краєзнавці, геральдисти, учасники АТО, а також письменниця та поетеса Оксана Забужко. Прем’єру планують на 14 жовтня - День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці.