У Полтаві з нагоди Всесвітнього дня туризму привітали представників туристичної галузі області

 27 вересня в Україні відзначатимуть Всесвітній день туризму. Цього дня вітають і мандрівників, і тих, хто створює умови для подорожей. У Полтаві з цієї нагоди відбулися урочистості. На подвір’ї літературно-меморіального музею Короленка зібралися найуспішніші представники туристичної сфери області. Вони отримали нагороди та подарунки від організаторів заходу - Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

 Лілія Федорченко,заступник начальника управління з питань розвитку туризму Департаменту культури і туризму ОДА:
-Саме ці люди створюють туризм, туристичний продукт, який приваблює гостей до нашого регіону і ми сьогодні нагороджували в першу чергу тих, хто в складних умовах пандемії відбувся в туристичній галузі

Серед нагороджених - засновники та організатори різних видів туризму: пішого, водного, еко-, велосипедного тощо, які відкривають нові куточки рідного краю та креативно підходять до розробки нових маршрутів.

Юрій Репало, голова ГО «ВелоПолтава»:
-В цьому році ми зробили туристичний маршрут - здійснили туристичний похід «В гості до велолохвиці». Проїхали селами, де розташовані школи лохвицького земства

Ці земства нещодавно визнані історико-культурними пам’ятками місцевого значення, - додає Юрій.

 Юрій Репало, голова ГО «ВелоПолтава»:
-Вони збудовані в стилі українського модерну. Також ми їздимо нашим вже коронним маршрутом - «Велосипедом на дачу Короленка».

Туризм - один з пріоритетних напрямків розвитку регіону. У нас є, що показувати, що обліковувати, захищати, розвивати. А головне - є люди, які постійно підвищують стандарти полтавського туристичного сервісу.

 Лілія Федорченко,заступниця начальника управління з питань розвитку туризму Департаменту культури і туризму ОДА:
-І ми горді, власне, людьми. Адже все починається з емоції, з людини. І в цей день хотілося б привітати цих людей, надихнути на нові звершення і, власне, рухатися з ними в ногу для розвитку туризму

Заступниця голови полтавської облдержадміністрації Катерина Рижиченко пригадує, як непросто було виокремити лише 5 туристичних «магнітів» Полтавщини - об’єктів, що більше за інші притягують до себе туристів.

 Катерина Рижиченко,заступниця голови полтавської облдержадміністрації:-Навіть західна Україна не може пишатися таким потенціалом як Полт. обл., тому я вважаю, що справжні українські традиції є родзинкою Полтавської області

Нагадаємо, влітку Полтавська облдержадміністрація визначила 5 «туристичних магнітів області», серед яких: краєзнавчий музей імені Василя Кричевського; Національний музей-заповідник Миколи Гоголя; Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному; Більське городище та Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».