Частина Полтавщини потрапила до жовтої зони адаптивного карантину

 Карантинні обмеження з наступного тижня посилюються. 2 міста і 7 районів області потрапили до «жовтої» зони адаптивного карантину. Це - Полтава та Миргород, а також Диканський, Котелевський, Миргородський, Новосанжарський, Полтавський, Решетилівський та Шишацький райони. Таке рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні 24-го вересня, повідомляють у полтавській облдержадміністрації.

Станом на ранок, 25 вересня, в області підтвердилося 1752 нових випадків захворювання на Ковід-19. Одужало 880 людей, а 837 продовжують лікування.

Ситуацію коментує головний лікар Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Наталія Свириденко:

-Пацієнтів от 50 до 60 кожного дня з визначеною короно вірусною інфекцією. Всі як правило знаходяться на кисні або централізовано або за допомогою кисневих концентраторів, дихають киснем. Всі з визначеними вже ковідами.

-Вік що по по сводкам щодобовим по області, що в нас самий різноманітний: від 4 міс до 90 років

За словами головного лікаря Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Наталії Свириденко, на даний момент наповненість лікарні - 30 %. Всі з визначеним ковідом. З підозрою вже нікого немає. Реанімаційне відділення кожного дня заповнене, задіяно 6 апаратів штучної вентиляції легенів.

Про те, що ми опинилися у жовтій зоні, знають далеко не усі полтавці:

-Ну це якийсь рівень захворюваності підвищений, треба більше захисних засобів мати…. Користуватися масками

-Не знаю.

-Пока нет. А новини дивитеся? У нас просто времени нема на це, вот и всьо

-У тролейбусах і в общ-х местах одіваєш

-Я вообще никуда не вхожу… Просто сегодня нужно было съездить на дачу. Даже пенсионную карточку отдала своїй дочке, она все получает и все покупает

-Знаю, це мені відомо, що ми в жовтій зоні. Буде запропоновано соціально вразливим людям не заходити у оте от приміщення

-На сегодняшний день ничего не слышала».

-По без надобности стараемся не выходить. Но так хочется, чтоб люди не болели, чтоб все было хорошо уже

У «жовтій» зоні діють обмеження щодо відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово; на вході до приміщень необхідно розмістити інформацію про дозволену кількість відвідувачів, контроль має здійснювати власник приміщення чи організатор події.

Крім цього, зберігаються усі обмеження «зеленої» зони. А саме: перебування у громадських приміщеннях у масках або респіраторах, під час проведення масових заходів не більше 1 людини на 5 кв. метрів; 50-відсоткова наповненість кінотеатрів; перевезення винятково сидячих пасажирів. Також обмежене відвідування закладів дошкільної, шкільної, позашкільної та спеціалізованої освіти, якщо на самоізоляції перебуває понад 50% учнів та працівників. Нове епідемічне зонування діятиме з понеділка, 28-го вересня.