У Полтаві з’явився сучасний УЗД-апарат для обстеження тварин

 У Полтавській державній аграрній академії з’явився УЗД-апарат експертного класу, що дозволяє виявляти патології тварин на ранніх етапах та уникнути тяжких наслідків хвороби. Сучасна ультразвукова діагностична система - подарунок польських лікарів, які півроку тому допомогли провести у Полтаві безкоштовну стерилізацію бездоглядних тварин. Ректорат аграрної академії вирішив використовувати новий УЗД-апарат і для навчання студентів, і для допомоги волонтерам, які мають на перетримці до кількох десятків тварин.

 Майя Матвєєва директор Благодійної Організацйії «Центр захисту живої природи «Юний європеєць», депутат міської ради:
-Прежде, чем обучать студентов, они решили провести добрую акцию - сделать безплатно УЗИ для бездомных животных г. Полтавы. Узи стоит очень дорого. А те, кто опекает 30-40 животных - конечно же дорого. И вот сегодня запланировано 22  диагностики именно для животных

Мета благодійної акції - допомогти зоозахисникам та популяризувати професію ветлікаря. Майя Матвєєва підкреслює, що аграрна академія більше 10-років співпрацює з Благодійною Організацією «Центр захисту живої природи «Юний європеєць» та завжди йде назустріч волонтерам у лікуванні 4-лапих. Декан факультету ветеринарної медицини Сергій Кулинич радіє з того, що відтепер на факультеті ветеринарної медицини є всі умови для навчання студентів.

 Сергій Кулинич, декан факультету ветеринарної медицини, доктор ветеринарних наук, професор:
-На кафедрі хірургії та акушерства влаштовуємо благодійну подію, яка присвячена виявленню хірургічних захворювань, також терапевтичних, бездомна собака не має коштів… Завдяки нашій співпраці з університетом Миколи Коперника в Торуні нами підписаний договір про співпрацю…

Рокі - американський стафорширдський тер єр, але він вважається безпритульним, бо не має документів. Його викинули 3 роки тому. Кілька днів пес ходив містом, шукаючи господаря. Спеціальна служба відлову тримала його кілька днів у клітці, навіть хотіли приспати. Зоозахисниця Людмила врятувала Рокі та забрала його до себе, а сьогодні привела на діагностику. Пес неагресивний, а відтепер, завдяки УЗД-обстеженню, власниця знає, що він абсолютно здоровий.

Технічні можливості апаратури дозволяють оглядати 4-лапих безболісно та в комфортних умовах. Прилад розроблений з урахуванням фізіологічних аспектів для швидкого та точного діагнозу. Акція з безкоштовної діагностики триватиме протягом 3 днів. Обстежити планують близько 70-ти безпритульних тварин.