На Полтавщині біля соціально-значущих об’єктів установлять «лежачі поліцейські»

  На Полтавщині біля соціально-значущих об’єктів установлять «лежачі поліцейські»- повідомляє офіційний сайт ОДА. Зроблять це спільно з « Агентством місцевих доріг Полтавської області», бо нині існує проблема безпеки переходу вулиць у людних місцях - біля шкіл, лікарень, амбулаторій, дитячих садків, ЦНАПів. Усього в планах 20 установ, поблизу яких будуть розташовуватися лежачі поліцейські.

Руслан Возниця - речник патрульної поліції Полтавщини:

 -Це є дієвим і ефективним засобом в зменшенні травматизму на дорогах , тому що ,так чи інакше водіям доводиться все ж таки зменшувати швидкість для того, аби безпечно проїхати засіб заспокоєння руху не пошкодивши свій автомобіль. Виходячи з цього , можна сказати ,що головне завдання він все ж таки виконує .

Позитивно оцінює цю ініціативу і депутат міської ради Андрій Матковський. Говорить - свого часу будучи міським головою, особисто подбав про те, щоб у місті облаштували обмежувачі руху. Як результат - батьки не боялися відпускати самих дітей у школу, небезпечні ділянки були убезпечені від дорожних екстремалів.

Андрій Матковський, міський голова 2006-10 р.р.:
-....хочу нагадати ще 15 років тому, в Полтаві було сотні лежачих поліцейських, і до речі я тоді бачив зведення ,які мені подавали державна автоінспекція, що вдвічі менше було правопорушень з дітьми і саме тому я хочу запевнити, що в моїй програмі це є і як обраний міський голова я все зроблю для того, щоб відновити цю програму , щоб біля кожної школи, біля кожного дитячого садка у нас знову з`явилися лежачі поліцейські

Водіі поділяються в думках стосовно встановлення лежачих поліцейських . Деякі вважають , що засіб заспокоєння руху є необхідним. Інші побоюються про свої авто.

водій:

-Тут не йде річ про комфорт, тут про безпеку більше йде мова, хіба мало хто переходить дорогу, діти там, то в зайвий раз пригальмувати і зупинитися, я вважаю це нормально.

водій:
-Ламаються машини просто, є знаки , які в правилах описані, лежачий поліцейський, можна и трубу покласти, можна і людину покласти.Безпека людей описана в правилах дорожнього руху,знаками, розміткою,і усим іншим, а лежачий поліцейський я не бачив ніде, ні в яких правилах.

Андрій Матковський - говорить - стиль водіння, незважаючи на правила дорожного руху у кожного автомобіліста свій, але безпека дітей пріоритетніша.

Андрій Матковський, міський голова 2006-10 р.р.:

-Хай вибачають водії ,власники автотранспорта , ми їх дуже любимо, але здоров`я і безпека наших дітей , я думаю, що вона вище за інтереси наших автолюбителів, і саме тому ми маємо все зробити , щоб Полтава була безпечним містом для дітей і для людей, які тут живуть!

Наразі перерозподіляють кошти в межах обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2018-2020 роки.Проведено моніторинг та визначені проблемні місця,де рух пожвавлений. Саме там найближчим часом встановлять «лежачі поліцейські»- йдеться в повідомленні на офіційному сайті ОДА.