Робота Програми медичних гарантій у Північному регіоні: що змінилося за 5 місяців для лікарів та пацієнтів

“Робота Програми медичних гарантій у Північному регіоні: що змінилося за 5 місяців для лікарів та пацієнтів”. В рамках онлайн-брифінгу торкнулися й теми лікування COVID-19. Серед областей Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Харківщина посідає перше місце за пропозиціями по укладенню договорів з НСЗУ на лікування коронавірусу. Проблема, у протидії небезпечній інфекції зараз - наголошує Директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна, перевантаженість хворими одних медзакладів , в той час коли інші - з незначною кількістю пацієнтів.

Вікторія Мілютіна, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ:

- Місцева влада в регіоні має раціонально сформувати маршрут.І це дозволить забезпечити рівномірне навантаження на медичні заклади. 

Щодо проведення тестування на КОВіД-19 перед початком лікувального процесу іншої хвороби- початку курсу хіміотерапії тощо , то як розповідає Денис Скорий Генеральний директор Харківського обласного центру онкології, в їх медзакладі можливості робити аналіз на коронавірус немає. 
Денис Скорий,генеральний директор Харківського обласного центру онкології:
- В этой ситуации рекомендуется пациентам обратиться к семейному врачу. При наличии документа, который подтверждает отсутствие инфекции , пациент госпитализируется в плановом порядке.

Якщо лягти у лікарню потрібно терміново через різке погіршення стану здоров»я - говорить Гендиректор Харківського обласного центру онкології, хворий потрапляє в окрему палату з індивідуальним епідрежимом. Взагалі, серед наслідків пандемії коронавірусу Денис Скорий констатує-негативну
загальноукраїнську тенденцію різкого зростання кількості звернень пацієнтів із занедбаними формами різних хвороб.