29 вересня - всесвітній день серця

  29 вересня - всесвітній день серця. Це - глобальна кампания у сфері охорони здоров’я. Вже протягом 5 років у полтавському обласному клінічному кардіологічному диспансері працює відділення інтервенційної радіології, що дозволяє лікувати кардіологічних хворих найсучаснішими методами. Усе, що відбувається з судинами та серцем пацієнта під час операції видно на моніторі. Метод дозволяє позбутися тромбу або атеросклеротичної бляшки. Здійснюється стентування, або, простою мовою, протезуваня судини в локальному місці для покращення кровотоку.

Дмитро Баклицький, лікар-кардіолог, завідувач відділенням інтервенційної радіології Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру:
-Від початку року на сьог день ми вже надали допомогу цим методом більш ніж 200 пацієнтам на гостро-коронарні синдроми і інфаркти. Молодих людей, помолодшав інфаркт, багато хворих до 50-ти, є такі, що і 30 з чимось. Ну і старші. Можливо, відсотків 20-25 це 45 років…

Стосовно профілактики - усе просто: важливо позбутися шкідливих звичок та правильно харчуватися, - наголошує лікар.

Дмитро Баклицький, лікар-кардіолог, завідувач відділенням інтервенційної радіології Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру:
-Шкідливі звички, це - перш за все, куріння, треба виключити це зі свого повсякдення. Тому що це призводить до прогресування такого захворювання як атеросклероз, системне, немає кінцевих рецептів… Максимально призупинити прогресування атеросклерозу

Підвищений артеріальний тиск - теж тривожний сигнал, що без належного лікування може призвести до інфаркту чи серцевої недостатності, - зазначає лікар. Тож будьте уважними до себе та розвивайте у собі навички позитивного мислення.