30 вересня – День Віри, Надії, Любові та Софії

30 вересня – День Віри, Надії, Любові та Софії

   Сьогодні в православному світі шанують пам'ять чотирьох мучениць: Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Свято присвячене зміцненню сили духу і мужності, які не зможе зламати навіть недолік тілесних сил. На Русі в цей день святкували "жіноче свято", оскільки ці чотири імені були найпопулярнішими. 

У цей день здавна жінкам дозволялося посумувати про свою долю, про долю своїх близьких. Щоби позбавити свою сім'ю від бід і нещасть, плакали дуже голосно - "щоби весь майбутній рік сльози не лити".

Відпочинку 30 вересня не влаштовували, навпаки - займалися домашніми справами, випікали іменинний пиріг. Вірили, якщо в ніч на 30 вересня спекти коровай або пиріг, можна повернути в родину гармонію і взаєморозуміння. Пригощали пирогами, як правило, жінок, щоби в будинку завжди був затишок і тепло, щастя і мир.

Не принесе успіху сватання або весілля в цей день, краще навіть не знайомитися. Укладений шлюб не буде міцним і щасливим.

Категорично не можна 30 вересня сваритися, з'ясовувати стосунки і затівати суперечку. Особливо, якщо між собою конфліктують жінки.

Народні прикмети на 30 вересня

– Якщо 30 вересня пішов дощ, то приходу весни слід чекати рано.

– Якщо ранок в цей день похмурий, то найближчим часом погода буде хорошою.

– Якщо 30 вересня тепло і ясно, то саме час відправлятися на рибалку, адже кльов сьогодні буде відмінним.

– Якщо в цей день побачити ключ журавлів або зяблика, то на Покрову можна очікувати морозу.