Третина ПЛР-тестів є негативними за підтвердженого діагнозу «Коронавірус»

Третина ПЛР-тестів є негативними за підтвердженого діагнозу  «Коронавірус»

 Очільник МОЗ зазначив, що до 30% ПЛР-тестів є негативними за підтвердженого діагнозу «COVID-19». Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що в Україні 1,5-2 місяці пацієнтам з COVID-19 ставлять відповідний діагноз й без позитивних ПЛР-тестів.

Лікарі ставлять діагноз «коронавірус», зважаючи на симптоматику хворого. Відповідно протягом півтора-двох місяців ПЛР-тест не є обов’язковою опцією для підтвердження коронавірусної інфекції. За словами керівника відомства, госпіталізація та процес лікування проходить за клінічними проявами «Нема питання підтвердження COVID-19. В нас вже півтора чи два місяці немає такої опції, як підтвердження обов’язково за ПЛР-тестуванням. 

За клінічними ознаками підтверджується ковід і відбувається госпіталізація і процес лікування. Це те питання, яке повинні вирішувати на місці лікарі. Це все в нас внесено в стандарт і це питання в тому числі маршрутизації», – пояснив він. Також Степанов зазначив, що за світовою статистикою, до 30% ПЛР-тестів є негативними за підтвердженого діагнозу «COVID-19». Це пов'язано з особливостями ПЛР-тестування та фізіологічними особливостями людини. Тому й було прийняте відповідне рішення щодо взяття до уваги клінічних проявів, а не ПЛР-тесту.