У Всесвітній день боротьби зі Снідом полтавців безкоштовно тестували на Віл/Снід

1 грудня - Всесвітній день боротьби з ВІЛ-інфекцією та Снідом. Традиційно полтавців цього дня запросили на безкоштовне тестування простонеба.

- Це просто безпека,перевірка, на будь-який випадок так сказати, хіба мало що.
- Не потрібно забувати про те, що існують Віл та Снід .Ми збиралися ,тут є нагода, вирішили сходити,зробити тест.

- Так,в перший раз здаю. Моє здоров’я завжди важливо для мене.Я хочу побачити процедуру, я впевнена ,що там буду негативний тест.

-Мені стало цікаво,тому що у державних клініках цього не роблять
Лише 2 хвилини процедури і близько 15 -ти хвилин очікування - і все - вам відомий результат аналізу.
Марина Макаренко- соціальний працівник БО «Світло надії».

-На сьогодні ми плануємо протестувати від 50 до 100 людей.Тестування відбувається безкоштовно , конфіденційно, за 10-15 хвилин результат тесту готовий. І для людей,які не мають змоги прийти там до кабінету лікаря ,дуже зайняті або ще щось таке, тому що багато хто працює,з ранку до ночі,і на вихідних там, то сьогодні є така можливість протестуватися не відходячи від робочого місця далеко, чи проходячи повз.

Загалом існує три шляхи зараження - цією небезпечною хворобою - розповідають фахівці - при народженні від матері , через кров , і найпоширеніший спосіб - через незахищені статеві контакти. Найбільше зараженню піддаються саме жінки -додає соціальна працівниця БО «Світло надії» Марина Макаренко.

Марина Макаренко- соціальний працівник БО «Світло надії»:
- По останнім даним , найрозповсюджуваніший спосіб - це статевий шлях ,тому ми заохочуємо молодь користуватися презервативами . Сама велика кількість вірусів знаходиться у спермі, молоці матері і в крові, передається через слизові оболонки,а у жінки ,зазвичай, за допомогою слизової набагато більша ніж у чоловіка. 

Віл /СНІД у вас чи ні - скаже точно тільки тест, адже симптоми на початковій стадії схожі на звичайний грип , тому щоб уникнути подальших ускладнень, треба тестуватися. Зараз, молодь турбується про своє здоров`я, тому активно робить тести на Віл- підкреслює психолог Сергій Седих.

Сергій Седих- психолог БО « Світло надії»:
- 10 років тому, до того відносились з острахом,а зараз молодь зацікавлена, щоб знати про стан свого здоров`я ,і вони до того відносяться нормально.
У випадку позитивного тесту , людина не одразу усвідомлює і розуміє результат, настає стан шоку - каже психолог Сергій Седих. У такій ситуації людині допомагають як психологи , так і соціальні працівники.

Сергій Седих -психолог БО «Світло надії»:
-На місяць у мене буває 4-5 людей,які стикаються з таким результатом позитивним. І людина, коли ми пояснюємо, що це таке,як з цим жити.Людина потихеньку заспокоюється, стає на облік в Снід центрі ,отримує ,конфіденційно ліки, безкоштовно.Соціальні працівники допомагають, тому, щоб людина звикла приймати ці ліки ,і з часом вона слідкує за своїм здоров`ям.

Нині Снід - це не чума 20 століття, як вважалося раніше. А хронічне захворювання, яке лікується -наголошують фахівці.