2 грудня - День протидії торгівлі людьми

2 грудня - День протидії торгівлі людьми. Це форма сучасного рабства та порушення прав людини. За оцінками Представництва міжнародної організації міграції України понад 230 тис українців, починаючи з 1991 р., постраждали через примусову працю.

 Близько 10% українців стикалися з випадками торгівлі людьми. У більшості громадян це явище асоціюється з сексуальною торгівлею, та найчастіше торгують нашою працею, - підкреслює психолог та консультант з питань протидії торгівлі людьми Людмила Дерев’янко.

Людмила Дерев’янко психолог БО «Світло Надії», консультант з питань протидії торгівлі людьми:

-Види торгівлі людьми бувають різними: сексуальне рабство, донорство на органи і жебрацтво, різні різновиди торгівлі людьми. Найпоширеніше - це торгівля нашою працею. Невиплачують нам кошти, забирають документи, ображають психологічно, іноді фізично. Невиплачують - це уже є те, що нами торгують.

Торгівля людьми - це і форми дитячої праці, продаж наречених, примусові шлюби, передавання у спадщину вдів та вербування дітей для використання у збройних конфліктах. Мова не про середньовічне явище - це наше сьогодення, і це не десь далеко, а поруч, - говорить Людмила Дерев’янко.

Людмила Дерев’янко психолог БО «Світло Надії», консультант з питань протидії торгівлі людьми:

-Нещодавно такий випадок трапився на Полтавщині. Один рабовласник примушував людей працювати на себе, на закритій території вони були були, у нього ферма. Якщо людина тікала, її шукали, вертали назад і перебивали навіть ноги кувалдою. Це так розказав потерпілий, з його слів. Зараз ведеться слідство. Через пандемію Ковід-19 і, як наслідок, масове безробіття, потрапити в тенета работоргівлі досить легко, - зазначають фахівці.

Людмила Дерев’янко психолог БО «Світло Надії», консультант з питань протидії торгівлі людьми:

-Кожна людина знає телефон Національної поліції України 102. Там завжди пояснять, куди можна звертатися надалі. Навіть якщо потрібно, є відділ, який займається торгівлею людьми, він приїде і забере, якщо назвуть місце, де людина знаходиться. Є ще телефон гарячсої лінії національної України 527.
До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у Полтаві пройшла акція спрямована на боротьбу із цим явищем. 

 Юрій Ночовний юрист Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

-Для отримання консультацій і роз’яснень ви можете звернутися безпосередньо до нашого місцевого центру або зателефонувати на телефон безкоштовної гарячої лінії 0-800-213-103. З даними питаннями люди звертаються до нас, зазвичай, в тій ситуації, коли це трапилось. Невелика частина громадян звертається, щоб дізнатися, як запобігти цьому. 

Фахівці застерігають: рабство має тенденцію повертатися, якщо не надавати цій темі широкого міжнародного розголосу.