"Нова пошта" передала міським лікарням кисневі концентратори

Пандемія COVID-19 не відступає. Станом на 2 грудня зафіксовано 13 141 новий випадок захворювання. В тяжкому та середньому стані до лікарень госпіталізовано 1 447 осіб. За минулу добу повністю одужали 13 882 пацієнти. В складній епідеміологічній ситуації рятувати життя людей лікарям допомагає соціально відповідальний бізнес. Сьогодні, компанія «Нова пошта» передала лікарням Полтавщини та Благодійному фонду «Свої» Лесі Литвинової життєво важливе обладнання - 150 кисневих концентраторів на загальну суму 10 млн грн.

Інна Поперешнюк, співзасновниця компанії «НОВА ПОШТА»:

-На данный момент мы закупили 150 штук кислородных концентраторов, которые будем сегодня развозить по городским больницам нашего города. Это 3, 4, городские больницы Полтавы, сегодня получат от нас 100 кислородных концентраторов. Остальные 50 мы отдаём БФ «Свои».Этот аппарат, кислородный концентратор, который выглядит, как маленький бытовой пылесос, на данный момент, может спасти жизнь человека.

Кисневий концентратор є унікальним мобільним пристроєм, що виробляє кисень з атмосферного повітря, пропускаючи його через так зване молекулярне сито. Однією із лікарень, куди передали 20 апаратів стала 5-та міська лікарня. Головний лікар медичного закладу В’ячеслав Томенко каже, що наразі заповнено 59 ліжок з 80.

В’ячеслав Томенко, головний лікар МКЛ № 5:

- Дуже важливим є для лікування пацієнтів з корона вірусною інфекцією це киснева підтримка. Ці апарати, вони необхідні.Вони використовуються в основному у пацієнтів середньої важкості. Апарати дозволяють подавати пацієнту кисень із концентрацією 93%. Це досить високий рівень.Нова пошта вже один концентратор нам подарувала.Вони нам передавали і слідкуючі монітори, й інше обладнання, то ми дуже дякуємо за те, що вони з розумінням відносяться до ситуації з медицини і дійсно активно допомагають нам спасати пацієнтів.

Директор Департаменту охорони здоров’я Вікторія Лоза говорить, що коли не вистачає централізованих точок подачі кисню, то концентратори стають незамінними у роботі.

Вікторія Лоза, директор Департаменту охорони здоров’я:

-Зараз дуже великий дефіцит в Україні купити концентратори. Навіть якщо є кошти, їх не завжди можна купити.Два тижні тому нас Нова пошта спитала: «Що вам потрібно? Ми хочемо допомогти медичним закладам.Ми сказали, що надзвичайно важливі саме концентратори кисню. І вони вже у нас.