Меморіальну дошку Кирилові Осьмаку - науковцю, патріоту, борцю за незалежність України 20 століття відкрили сьогодні у Полтаві

Не питай, що Україна зробила для тебе, спитай - що ти зробив для неї, - під таким кредо жив та працював діяч Української Центральної Ради, Президент підпільних уряду і парламенту УПА - Української Головної Визвольної Ради, аграрій, в’язень комуністичного режиму Кирило Осьмак. Пам'ять про нього увічнили у меморіальній дошці - її урочисто відкрили у Полтавському політехнічному коледжі.

 Олександр Пітяков директор полтавського політехнічного фахового коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»:

- В цій будівлі, де ми зараз знаходимося, раніше було Олександрівське реальне училище. Ми фактично є правонаступниками Олександрівського реального училища і саме в ньому навчався наш земляк Кирило Осьмак. Ми вирішили увіковічити його пам'ять. 

Памятати борців за незалежність України важливо для сучасної молоді, - говорить учасники зустрічі , бо ця боротьба триває і сьогодні. Урочиста церемонія відбулася за ініціативи Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті. 

 Олег Пустовгар регіональний представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області:

-Кирило Осьмак - уродженець Полтавщини. Це - унікальна особистість в історії України. Це - людина 2-х періодів визвольних змагань за незалежність у 20 ст, Він - учений-аграрій, особистість, яка уклала український сідбськогосподарський термінологічний словник із 40 тис назв. Але в історію він увійшов як Президент української головної визвольної ради.

Присутні вшанували пам'ять видатного земляка хвилиною мовчання. Через скайп-звязок до церемонії долучилася донька Кирила Осмака - громадська діячка та біограф батька Наталія Осьмак. Вона подякувала представникам коледжу, УІНП та ОУН за вдало підібрану світлину та за збереження памяті про тата.

Кирило Осьмак народився 1890 року у с. Шишаки на Полтавщині. У вересні 1944-го засуджений сталінським судом як «ворог народу» та був ув’язнений на 25 років.