Сьогодні у Полтаві відбулося засідання Національного круглого столу з актуальних питань у галузі мистецтва

У Полтаві пройшов сьомий Національний круглий стіл на тему «Мистецтво», який став завершальним у цій серії. До нього долучилися українські режисери та письменники. Завітав і особисто міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України:

-Мистецтво взагалі - це територія свободи. Я думаю, що регулювати його не потрібно, принаймні впливати сильно теж. Тому що воно не тільки відповідає на великі виклики, які стоять перед суспільством, в той чи інший час, але і простягає свою дорогу на століття вперед.

Разом з головою ОДА Олегом Синєгубовим Олександр Ткаченко відвідав театр імені Гоголя, там йому розповіли про історію закладу та зробили сюрприз: актори театру зіграли уривок однієї з вистав. Олег Синєгубов повідомив, що у програму «Велике будівництво», по відновленню культурних об’єктів, з Полтавщини увійшли Краєзнавчий музей і обласна філармонія.

Олег Синєгубов, голова ОДА:

-Я дякую за співпрацю, за ту підтримку, яку ми зараз маємо.Якщо ми кажемо про філармонію, то це довгобуд. Його вже можна, на жаль, таким назвати, бо реконструкція йде з 2015 року.Просимо ще державного спів фінансування для того, щоб завершити цей об’єкт у 2021 році.Якщо ми кажемо про Краєзнавчий музей, його відвідував президент України, і поставив нам завдання щодо наступної реставрації.

Олександр Ткаченко каже, що Полтавщина - один із найпотужніших у культурному плані регіонів, тому тут є куди рухатися та розвиватися.

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України:

-На Полтавщині одна з найнасиченіших потенційно програм "туристичних маршрутів". У вас є куди поїхати, у вас є що відновлювати. Наприклад, народно художні промисли. І має бути окрема програма бути цьому присвячена. Я вбачаю, що за наявності класної команди в області, і за наявності нашої співпраці нам буде чим зайнятися, коли ми знімемо всі ці маски.

Міністр культури та інформаційної політики повідомив, в планах міністерства - розгляд питання про надання національного статусу театру імені Гоголя.