У Полтаві у дворі за адресою Братів Шеметів ,10 встановлено бетонний блок, який перекриває дорогу і заважає автомобілям проїжджати

У дворі за адресою провулок Братів Шеметів ,10 давно встановлено ось цей бетонний блок. Він перекриває дорогу і заважає автомобілям продовжувати рух. Мешканці двору розповідають - таким чином рятують себе від постійного руху машин і роблять двір безпечнішим для дітей.

Мешканець будинку по вулиці Братів Шеметів,10:

-Любителі гасать у зад і вперед замість того,щоб по світлофорам їздити,вони гасають через двір,причому гасають конкретно.Хто встановив цей блок?Місцеві мешканці?Так,мешканці»  А ви в курсі , що це незаконно? А законно їздити оце,і які шляхи можливі,щоб цього запобігти?Коли через двір їздять,на дітей уваги не звертають,нічого. По-моєму , цей блок тут від народження стоїть,з 70 років.

Мешканець будинку по вулиці Братів Шеметів,10:

-Це споконвіку у всіх дворах ,щоб наскрізного проїзду не було,а як пожежа буде,тоді вони відтягнуть і погасять. Я розумію, що незаконно,але якщо будуть два дядьки, отак ломить узять,це було ,коли я ще був молодий,щоб наклонили раз,і туди відштовхнули зовсім від проїжджої частини ,це не страшно.Та ситуація із таким штучним перекриттям дворів має дві сторони - наголошує місцевий мешканець Ігор Селецький. Адже іноді автомобілю під"їхати вкрай необхідно. 

Ігор Селецький мешканець будинку по вулиці Братів Шеметів,10:

- Є проблема з тим, що коли приїжджає швидка ,важко виїхати з цього будинку у напрямку у сторону Пушкіна ,також важко їздити таксі ,таксі постійно під’їжджає ,постійно плутаються,або з Пушкіна сюди, або звідти не можуть заїхати. Більшість таксистів ,навіть не знає,що тут є цей блок,вони заїжджають просто,опа,проїзд закритий,назад викручуємося,обертаємося через увесь район і заїжджаємо сюди .Для рятувальників і водіїв швидкої допомоги бетонні огорожі є великою проблемою. Кажуть - втрачають багато дорогоцінного часу на об’їзд , а це може коштувати людині життя.

Віталій Жук - водій швидкої допомоги 1-ої міської клінічної лікарні:

-Це дуже велика проблема.Обїжджаєш, шукаєш маневри ,буває таке,що заїдеш з іншої сторони,там теж труба або блок стоїть. Кружляємо багато. На 23 вересня було,людина випала з балкону з 2 поверху,і я почав об’їжджати блок, не хто зна куди,поїхав через дитячий майданчик , люди почали матюкатися куди ж я їду через площу, і я їм пояснив ,що мені дуже потрібно,тому що людині потрібна допомога.

Світлана Рибалко - речниця ГУ ДСНС України у Полтавській області:

-Це є для нас великою проблемою. Це є великою перепоною для наших рятувальників,особливо, коли виїжджають рятувальники і такі блоки встановлюються без узгодження,просто самі мешканці вирішують ,що їм так буде зручно Якщо ми бачимо такий новий блок, ми його фіксуємо на карті,тобто ми вже знаємо,що він там стоїть,потім вже пишемо, звертаємося до міських служб.

Якщо бетонні блоки встановлені на частині дороги і перешкоджають руху , то людина карається штрафом .- говорить адвокат Юрій Романов.

Пан Юрій:

- Якщо бетонні блоки встановлено незаконно і вони перешкоджають дорожньому руху ,то відповідальність настає за статтею 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу від 20 до 30 неоподатковуванних мінімумів або громадські роботи .У випадку,якщо бетонні блоки не перешкоджають руху, а встановлені в інших місцях, то це порушення правил благоустрою міста ,а це 152 стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення . У цій ситуації грошова суму штрафу буде від 20 до 80 гривень.-додає адвокат.